Betlehemské svetlo bude roznesené po celom Slovensku. Takto ho jednoducho nájdete!
Skauti dnes (16. 12.) roznesú Betlehemské svetlo do stoviek železničných zastávok a staníc vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Ľudia po celom Slovensku si môžu odpaľovať plamienok Betlehemského svetla a brať si ho do svojich domov už od roku 1989. Informovala o tom ZSSK, ktorá tak svojimi vlakmi prenesie plamienok nádeje do väčšiny miest a obcí.
Betlehemské svetlo nájdete aj na mape
„Národný dopravca je hrdým partnerom už 34-krát. Betlehemské svetlo po Slovensku rozvezie našich 24 spojení. Vlaky stoja vo viac ako 300 železničných staniciach a zastávkach, kde si plamienok môžu záujemcovia odpáliť od slovenských skautov, ktorým zabezpečujeme bezplatnú prepravu,” priblížil generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa s tým, že prvé vlakové spojenie, ktoré odštartuje betlehemskú štafetu, vypravia ráno o 7:55 z Bratislavy.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Slovákov čakajú Vianoce na snehu! Sneženie by malo pokračovať aj počas sviatkov
Poslednou zastávkou dňa bude Bardejov o 19:30. Verejnosť si môže na interaktívnej mape, ktorú skauti každý deň aktualizujú, vyhľadať miesta, kde bude Svetlo v rámci krajiny dostupné – www.betlehemskesvetlo.sk/mapa/.
Svetlo sa dostane do každého kúta Slovenska
ZSSK informovala, že Betlehemské svetlo skauti roznesú aj do obcí bez vlakového spojenia, ako aj do nemocníc, azylových domov, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti. Budú ho odpaľovať na tradičných miestach v obciach a mestách, na predvianočných svätých omšiach, pobožnostiach, doručia ho aj na pomyselnú strechu Slovenska, na Lomnický štít. Slovenskí skauti odovzdali Svetlo aj poľským a ukrajinským skautom.
Galéria
Zdroj: SITA (kv)
Odporúčané články
Ľudia si opäť pripnú červený mak na znak úcty k vojnovým hrdinom. V pondelok 11. novembra si Slovensko pripomenie Deň vojnových veteránov. Ako informovalo združenie Post Bellum, tento deň je príležitosťou pripomenúť si príbehy hrdinov, ktorí bojovali za slobodu.
Košický primátor Jaroslav Polaček má preskúmať možnosti premiestnenia alebo odstránenia Pamätníka vojakov Sovietskej armády na Námestí osloboditeľov. Dovtedy je prioritou trvalé odstránenie symbolov komunizmu, ako kosák a kladivo, ktoré sa na pomníku nachádzajú. Rozhodlo o tom mestské zastupiteľstvo na svojom utorkovom rokovaní, kde poslanci schválili príslušné uznesenie.
Všetkých 880 chodníkov v projekte „Adoptuj si chodník a zarábaj“ bolo počas prvých dní tohtoročného piateho ročníka adoptovaných. Mesto Košice tak od včera pridáva nové úseky, čím zvýši počet adoptovateľných chodníkov na viac ako 900.