Bezpečnostná služba zachytila komunikácie ruských vojakov dokazujúce vojnové zločiny, tvrdí Zelenskyj
Ukrajinská bezpečnostná služba zachytila komunikácie ruských vojakov, ktoré poskytujú dôkazy o vojnových zločinoch. V rozhovore pre reláciu 60 minutes televízie CBS, ktorého ukážku odvysielali v piatok, to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajina má tiež nahrávky vojnových zajatcov, ktorí sa priznali k zabíjaniu ľudí, väznení piloti mali pri sebe mapy s civilnými cieľmi bombardovania a

Twitter/KyivPost
Ukrajinská bezpečnostná služba zachytila komunikácie ruských vojakov, ktoré poskytujú dôkazy o vojnových zločinoch. V rozhovore pre reláciu 60 minutes televízie CBS, ktorého ukážku odvysielali v piatok, to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajina má tiež nahrávky vojnových zajatcov, ktorí sa priznali k zabíjaniu ľudí, väznení piloti mali pri sebe mapy s civilnými cieľmi bombardovania a úrady tiež vedú vyšetrovania založené na pozostatkoch zosnulých, povedal politik. „Každý, kto rozhodol, kto vydal rozkaz, kto splnil rozkaz,“ je vinný z vojnového zločinu, povedal tiež Zelenskyj a dodal, že verí, že jedným zo zodpovedných je aj ruský prezident Vladimir Putin.
Zdroj: (SITA, ns)
Najnovšie články

Nad 38 stupňov Celzia môže byť v pondelok najmä na juhu a juhozápade SR

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (3.8. – 9.8.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (3.8.2026)


