Blahová sa postaví pred súd, Čistý deň žiada ospravedlnenie a vysoké odškodné
Natália Blahová čelí žalobe za neoprávnený zásah do dobrej povesti právnickej osoby.

Bývalá poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová bude pre kauzu resocializačného zariadenia Čistý deň vo štvrtok 13. mája čeliť na Okresnom súde v Trnave žalobe za „neoprávnený zásah do dobrej povesti právnickej osoby“.
Odsúdili pracovníkov zariadenia
Nezisková organizácia Čistý deň žiada od nej ospravedlnenie a odškodné 60-tisíc eur. O termíne prvého pojednávania informovala agentúru SITA Blahová. Súd v predchádzajúcich mesiacoch určil niekoľko termínov pojednávania, z dôvodu platných protipandemických opatrení však boli zrušené.
Čistý deň v Galante poskytoval resocializáciu drogovo závislým mladým ľuďom. V roku 2016 poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová (vtedy SaS) otvorila kauzu možného sexuálneho zneužívania v tomto zariadení. Súdy neskôr v súvislosti s činnosťou tohto zariadenia odsúdili dvoch zamestnancov za sex s neplnoletými chovankyňami.
Prišli o akreditáciu
V dôsledku kauzy prišla v marci 2018 nezisková organizácia Čistý deň o akreditáciu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Dnes už resocializačné služby v Galante neposkytuje.
Organizácia pôvodne využívala dva objekty, ktoré sú majetkom Trnavského samosprávneho kraja. Krajskí poslanci v júni 2018 rozhodli o ukončení prenájmu jednej budovy a ukončení výpožičky druhej budovy. Budovu z prenájmu neziskovka vrátila, vypožičanú vrátiť odmieta. Samosprávny kraj sa jej vrátenia dožaduje súdnou cestou.
Zdroj: Webnoviny.sk (bh)
Odporúčané články

Mestské lesy Košice a.s. oznámili, že počas mesiacov jún a júl 2025 budú v Ťahanovskom lese realizované plánované výchovné a asanačné ťažby. Práce sa budú vykonávať v pracovných dňoch v rámci Polesia Lesopark a dotknú sa aj lokalít v blízkosti turistických chodníkov a cyklotrás.

Košické Krematórium prešlo ďalšou výraznou obnovou. Správa mestskej zelene v Košiciach (SMsZ), ktorá je od roku 2019 správcom Krematória a Verejného cintorína, ukončila sanáciu exteriérových stien v dvoch častiach budovy – pri hlavnom vstupe a v zadnej časti budovy s terasou, ktorá je sklenenou stenou spojená s hlavnou rozlúčkovou sálou.

Študentka SOŠ beauty služieb v Košiciach Alexandra Gališinová zvíťazila v konkurencii 38 súťažiacich z celého Slovenska v online súťaži Parisian Chic Style. Svoj talent a kreativitu ukázala aj pri preberaní ceny v Thermalparku Dunajská Streda, kde súťažiace museli modelky líčiť priamo na mieste.
Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)