Botanická záhrada v novom šate
Botanická záhrada UPJŠ prešla v minulých mesiacoch rekonštrukciou a je opäť otvorená. Počas nej vynovili administratívne priestory, obnovili jeden zo skleníkov a zrekonštruovali jazierko pre vodné rastliny.
Súčasťou opráv bola výmena elektroinštalácie a svietidiel a novú podobu dostala aj vstupná hala a stena okolo akvárií. Kompletnou rekonštrukciou prešiel skleník, v ktorom sa pestujú bromélie a orchidey. Vymenilo sa kúrenie a sklenené výplne nahradil polykarbonát (lexan).
Obnovou prešiel aj vonkajší bazén pre vodné rastliny. Okrem toho, že sa prehĺbil a upravil tak, aby z neho voda už viac nepresakovala, sa urobili aj bezpečnostné opatrenia. Po obvode jazierka sa vybudoval zľab, aby návštevníci pri nepozornosti neskonšili priamo v bazéne.
Foto: Veronika Janušková
[ad][/ad]Odporúčané články
Bude zamračené, teploty okolo 1 až 3 stupne Celzia.
Valné zhromaždenie dnes odsúhlasilo viacero zmien vo vedení Klubu akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s., o.z. Novým predsedom správnej rady sa stal Stanislav Hreha. Novými členmi správnej rady sa stávajú Ľubomír Čigáš a Matej Smorada.
S prvými zmenami počasia prichádza aj prezúvanie letných pneumatík na zimné. Vodiči všetkých vozidiel sú povinní prejsť na používanie zimných pneumatík za presne stanovených podmienok. Za nedodržanie tohto predpisu hrozí motoristom mastná pokuta.

