Čaká nás ďalšie ZEMETRASENIE? Odborníci reagujú
Zemetrasenie o sile 5,0 magnitúdy sa na východnom Slovensku vyskytlo v pondelok (9. 10.) večer o 20:23 hod. Otrasy zeme vystrašili nielen Košičanov, ale aj obyvateľov Prešova, Vranova nad Topľou, Humenného a či ďalších miest. O zemetrasení informuje na svojom webe imeteo.sk
Imeteo.sk na svojom webe upozorňuje na Slovákov, ktorí využili situáciu so zemetrasením a začali na internete šíriť hoaxy. Tie však v ľuďoch vyvolávajú zbytočne len ďalší strach.
,,Aj keď žijeme v modernej dobe, zemetrasenia sa predpovedať nedajú. Ide totiž o komplexné geologické udalosti, ktoré závisia od mnohých faktorov a sú ťažko predvídateľné. Existujú však vedci a geológovia, ktorí študujú zemetrasenia a snažia sa porozumieť vzorcom výskytu týchto udalostí, aby mohli lepšie pripraviť postihnuté oblasti na možné následky,” objasňuje imeteo.sk.
Dotrasy by mali byť slabšie
Ako ďalej uvádza, v prípade väčších zemetrasení sa v danej lokalite môžu vyskytnúť aj ďalšie zemetrasenia, tzv. dotrasy. Nie je to však podmienkou a spravidla sú tieto otrasy slabšie ako prvé zemetrasenie.
VIAC K TÉME: Na východe pocítili obyvatelia niekoľko sekundové ZEMETRASENIE
,,Povedať, že nás o polnoci či nadránom čaká ďalšie zemetrasenie je preto nezmysel. Neverte preto nezmyslom a hlúpostiam, ktoré sa internetom šíria,” dodáva na záver imeteo.sk. Všetky dôležité informácie nájdete TU.
Zdroj: imeteo.sk
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Košičania sa dnes ráno zobudili do nečakane bieleho rána, najmä v okolí mestskej časti Šaca, kde napadol takzvaný priemyselný sneh. Tento úkaz sa vytvoril vplyvom inverzného počasia a vypúšťania teplej pary z miestneho podniku U. S. Steel.
Mestské zastupiteľstvo v Košiciach schválilo budúcoročný rozpočet. Zahlasovalo zaň 31 poslancov, z 37 prítomných. Metropola východu bude hospodáriť s viac ako 324 miliónmi eur. Z podielových daní pochádza 107,5 milióna eur, z nich si 15,6 milióna prerozdelia mestské časti Košíc.