Čaká nás dopravný chaos aj na Štúrovej

KOŠICE – Od nedele 1. februára čaká vodičov v Košiciach ďalší nápor na nervy. Úplne bude totiž zatvorený frekventovaný cestný úsek na Štúrovej ulici od križovatky s Kuzmányho po križovatku s Moyzesovou ulicou.
V smere od kruhového objazdu na Moldavskej obchádzka povedie za Steel Arénou cez Žižkovu a Kukučínovu ulicu, po odbočení vľavo na Rastislavovu a odtiaľ späť na Štúrovu.
V opačnom smere bude najlepšie odbočiť zo Štúrovej vpravo na Moyzesovu ulicu, odtiaľ na Poštovú a potom bude záležať od vodiča, či chce pokračovať po Vojenskej na Triedu SNP alebo odbočiť vľavo po teraz jednosmernej Kuzmányho a potom odbočiť vpravo opäť na Štúrovu.
Existuje aj iná možnosť – pri Dome umenia odbočiť vľavo na Rastislavovu, ale potom musíte ísť až na Gemerskú a napojiť sa na Alejovú, čo je poriadna zachádzka. Z Rastislavovej na Kukučínovu vpravo totiž budú môcť odbočiť len vozidlá MHD.
Ako sme sa dozvedeli od dopravného inžiniera Pavla Titla, najmä počas prvých dní nových dopravných obmedzení čakajú poriadny chaos: “Musíme len dúfať, že vodiči sa budú správať racionálne a ak budú môcť, tak zaťaženému úseku sa vyhnú. A to nehovorím o tom, že keď sa o niekoľko týždňov začne ďalšia etapa, neprejazdné budú aj ďalšie úseky až po Palackého,” hovorí odborník na dopravu v meste.
Podľa jeho názoru naraz robiť rekonštrukciu integrovanej koľajovej dopravy na všetkých úsekoch nebolo práve najšťastnejšie riešenie najmä v čase, keď bolo jasné, že stavbári sú vo veľkom časovom sklze.
Aké zmeny budú v MHD
Na Štúrovej bude úplne vylúčená doprava medzi križovatkami s Kuzmányho a Moyzesovou ulicou.
Trolejbusy budú nahradené autobusmi.
Cestujúci nebudú musieť prestupovať medzi trolejbusom a autobusom na Mlynskej Bašte. Všetky linky premávajúce týmto úsekom budú obojsmerne jazdiť po dočasnej obchádzkovej trase
Žižkova – Kukučínova – Rastislavova.
Električky v úseku Moldavská – Staničné námestie budú premávať na Moldavskej ulici len po zastávku Idanská.
Električková doprava na Južnej triede bude ukončená na zastávke Námestie osloboditeľov na Južnej triede.
Zavádza sa náhradná autobusová linka X6 na trase Staničné námestie – Moldavská – DPMK a späť.
Odporúčané články

Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude právnymi prostriedkami brániť voči útokom predsedu Smeru-SD Roberta Fica. Uviedla to na sociálnej sieti v reakcii na Ficove utorkové (9. 5.) vyjadrenia o tom, že je americkou agentkou a konzultuje svoj postup s americkou ambasádou.

Rekonštrukcia Spievajúcej fontány v centre Košíc je po niečo vyše dvoch mesiacoch od svojho začiatku hotová zhruba na 25 percent. Vzhľadom na schválený harmonogram, ktorý počítal s 10 mesiacmi rekonštrukcie, postupujú stavebné práce v miernom predstihu. Ak všetko pôjde tak hladko ako doteraz, pôvodne naplánovaný termín skončenia rekonštrukcie sa z decembra tohto roka môže skrátiť o niekoľko týždňov. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Hráči HC Košice už poznajú mená súperov v základnej časti hokejovej Ligy majstrov 2023/2024.