Čaputová si uctila pamiatku zosnulého kardinála Jozefa Tomka

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si dnes krátko po 11.00 hod v Katedrále sv. Martina v Bratislave uctila pamiatku zosnulého kardinála Jozefa Tomka. Po príchode na pietne miesto priniesla kyticu kvetov, ktoré položila na rakvu zosnulého kardinála a následne sa podpísala do kondolenčnej listiny.
Zosnulý kardinál Jozef Tomko bol podľa Zuzany Čaputovej veľká duchovná osobnosť, ktorá veľa urobila pre univerzálnu cirkev, ale aj človek, ktorý sa vždy veľmi živo zaujímal o súčasnosť i budúcnosť Slovenska. Hlava štátu si zaspomínala aj na to, ako sa s ním stretla pred necelými dvomi rokmi vo Vatikáne v jeho byte, kde sa rozprávali najmä o Slovensku, ale potešil sa aj debate o jeho obľúbenom športe – futbale.
„Bol to skvelý diplomat a človek, ktorý požíval dôveru štyroch pápežov a Slovensku bude chýbať. Je to pre nás veľká strata,“ uviedla Zuzana Čaputová na krátkom brífingu pred bratislavskou Katedrálou sv. Martina. Prezidentka tiež vyjadrila úprimnú sústrasť nielen jeho blízkym, ale aj celému Slovensku, pretože je to pre všetkých veľká strata. „Ako som povedala, bola to veľká osobnosť, ale to, čo z neho bolo vždy cítiť, bola veľká ľudskosť a empatia,“ uviedla na záver k osobe zosnulého kardinála.
Zdroj: (SITA, DSe;ju)
Odporúčané články

V noci zo včera na dnes, krátko po 23:30, vypukol požiar dvojpodlažnej chaty v záhradkárskej lokalite na Sadovskej ulici v Trebišove. Na miesto okamžite vyrazilo šesť profesionálnych hasičov z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Trebišov s dvomi hasičskými vozidlami.

Na 34 košických základných školách (ZŠ) budú tento týždeň zápisy do ich prvého ročníka. Týkajú sa detí, ktoré do 31. augusta 2025 dovŕšia šesť rokov a dosiahnu školskú spôsobilosť. Takisto platia aj pre deti, u ktorých nastal odklad školskej dochádzky.

Úmrtie pápeža Františka pre Vatikán znamená, že v dohľadnom čase bude musieť nájsť nového pontifika. František ako prvý latinskoamerický pápež priniesol významné zmeny, pričom sa zameral na sociálnu spravodlivosť, environmentálne otázky a inkluzívnejšiu cirkev.