Česko eviduje 58 prípadov nákazy koronavírusom
Počet ľudí infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Česku v utorok (10. 3.) večer zvýšil na 58.
Aktuálne údaje uviedol vo vysielaní Rádiožurnálu český minister zdravotníctva Adam Vojtěch.
Ide o doteraz najvyšší nárast prípadov za jeden deň (18), napísal spravodajský portál Novinky.cz s tým, že ešte v utorok dopoludnia bolo evidovaných 40 prípadov.
[ad][/ad]Nikto v ohrození života
U všetkých infikovaných má ochorenie COVID-19 zatiaľ mierny priebeh a nikto z nich nie je v ohrození života, poznamenal Vojtěch.
Ako ďalej uviedol, jeden z nových pacientov sa pravdepodobne nakazil v Rakúsku. Ide o dôchodcu z Pardubíc, ktorý bol na lyžovačke v Bad Gasteine.
Ďalšiou novou pacientkou je študentka Vysokej školy ekonomickej (VŠE) v Prahe. Informácie na svojej webovej stránke potvrdila aj VŠE s tým, že škola je od pondelka uzavretá a komunikuje s hygienikmi.
Jeden z utorňajších prípadov sa objavil v Olomouckom kraji. Ide o cudzinca, ktorý sa z pracovných dôvodov zdržiaval v Británii a v Nemecku. Momentálne je hospitalizovaný na infekčnom oddelení v nemocnici v Prostějove.
Zákaz podujatí
Česko v utorok zakázalo podujatia s viac ako 100 účastníkmi. Týka sa to divadelných, hudobných a filmových predstavení, ako aj športových či náboženských udalostí.
Ministerstvo zdravotníctva ČR zároveň rozšírilo možnosť uvaliť karanténu aj na cudzincov, ktorí budú na hraniciach kontrolovaní s príznakmi infekčného ochorenia.
Čítajte aj:
- V Taliansku podľahlo koronavírusu ďalších 168 ľudí
- Slovenky žijúce v Taliansku: Ľudia panikária a sú vystresovaní
- Policajti zastavili pre koronavírus autobus MHD
- Košičan nakazený koronavírusom je v stabilizovanom stave
- Pacient v Šaci nemá koronavírus
- Až 80 percent prípadov infikovaných novým koronavírusom má miernu formu
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Mesto Košice pristúpilo od pondelka 4. mája k dočasnej odstávke vybraných závorových parkovacích systémov. Dôvodom je prebiehajúca modernizácia infraštruktúry, ktorej hlavným cieľom je inštalácia nových výjazdových terminálov s podporou bezhotovostnej platby. Technické práce by mali byť ukončené do konca aktuálneho týždňa.
25. apríla 2026 sa v Miškolci konal 26. ročník podujatia Kézműves Kupa (Pohár zručnosti), ktorý organizuje Obchodná a priemyselná komora župy Boršod-Abov-Zemplín. Vyše 200 súťažiacich z Maďarska, Slovenska, Rumunska a Srbska súťažilo nielen v kaderníckych a vizážistickych disciplínách, ale aj v manikúre a nechtovom dizajne, starostlivosti o nohy a v úprave a technológii nadpájania mihalníc.
Požiar zasiahol v pondelok (13. 4.) popoludní poľnohospodársku halu v katastri obce Parchovany v okrese Trebišov. Na mieste zasahovali hasiči, priama škoda spôsobená požiarom bola predbežne vyčíslená na sumu 140.000 eur.