Cesta na Bankov sa rozpadáva
Na nevyhovujúci stav košických ciest nás čitatelia pravidelne upozorňujú. Tentoraz prišla na rad cesta smerujúca na obľúbenú výletnú časť mesta – na Bankov. „V priebehu víkendu som niekoľkokrát išiel autobusom na Bankov. Počas jazdy bolo výrazne cítiť, ako sme sa nakláňali do strany. Cesta sa totiž na viacerých miestach zosúva a vznikajú na nej aj

Na nevyhovujúci stav košických ciest nás čitatelia pravidelne upozorňujú. Tentoraz prišla na rad cesta smerujúca na obľúbenú výletnú časť mesta – na Bankov.
„V priebehu víkendu som niekoľkokrát išiel autobusom na Bankov. Počas jazdy bolo výrazne cítiť, ako sme sa nakláňali do strany. Cesta sa totiž na viacerých miestach zosúva a vznikajú na nej aj väčšie praskliny,“ opísal nám jeden z čitateľov svoju skúsenosť.
Podľa jeho informácií pritom spomínanú cestu rekonštruovali v roku 2012 až po časť Dolný Bankov.

„V roku 2012 sa realizovala len výmena asfaltového krytu spomínanej komunikácie, nie jej celková rekonštrukcia,“ upresnila informáciu čitateľa hovorkyňa magistrátu Linda Šnajdárová.
Po našom upozornení a obhliadke cesty mesto zaradilo opravu poškodených úsekov komunikácií a svahov do plánu na druhý kvartál roku 2017. „Technologický postup plánovaných prác si totiž vyžaduje podľa príslušných technických noriem priaznivé poveternostné podmienky,“ doplnila Šnajdárová.
Foto: šč
—
Máte tipy, námety alebo pripomienky pre KOŠICE:DNES? Privítame každý, aj anonymný podnet! Za zverejnený tip dostanete 10 eur
Kontaktujte nás:
prostredníctvom e-mailu [email protected]
zavolajte na číslo: 0800 300 010
alebo cez aplikáciu KOŠICE:DNES

Najnovšie články

Vláda Roberta Fica prežila hlasovanie o dôvere. Opozícia hovorí o fraške a chýbajúcom pláne

Kooperačná rada UMR schválila ďalších 21 investičných zámerov

Letná romanca zo Zemplínskej šíravy: Do kín mieri nový slovenský film Posledná sezóna


