Cestu medzi Družstevnou a Budimírom uzatvoria
Cesta medzi obcami Družstevná pri Hornáde a Budimír v okrese Košice okolie bude v utorok 15. augusta v čase od 7:30 do 15:30 úplne uzavretá. Dôvodom sú Veteránske majstrovská sveta v orientačnom behu 2023.
Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, podľa ktorej bude úplná uzávierka označená dočasným dopravným značením. Z obce Družstevná pri Hornáde do obce Budimír a opačne bude podľa hovorkyne možné použiť trasu Družstevná pri Hornáde – Trebejov – Obišovce – Lemešany – Janovík – Bretejovce – Budimír s dĺžkou takmer 19 kilometrov.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Železničná doprava v okolí Košíc bude obmedzená
„Na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky budú dohliadať príslušníci Policajného zboru. Informácie o športovom podujatí bude vodičom a verejnosti v obci Družstevná pri Hornáde a Budimír poskytovať organizátor prostredníctvom usporiadateľskej služby,“ poznamenala Mésarová.
Polícia v súvislosti s podujatím zároveň vyzýva účastníkov cestnej premávky, aby sa plne venovali vedeniu vozidla a zvýšili pozornosť z dôvodu zmeny dopravného značenia. Rovnako radí využiť obchádzkové trasy, na ktoré bude doprava počas konania športového podujatia presmerovaná.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: DPMK upozorňuje na zmeny v MHD. Potrvajú do konca augusta
Priamo v meste sa obmedzenia z dôvodu uzávery časti Moyzesovej ulice, v nedeľu 13. augusta od 9.30 do 13.30, dotknú aj autobusovej linky číslo 12:
• v smere do Šebastoviec vynechá zastávky Slovenský rozhlas a Alžbetina, Rektorát UPJŠ.
• v smere na Podhradovú vynecháva zastávku Alžbetina, Rektorát UPJŠ.
Zdroj: SITA, fa; META/Dopravný podnik mesta Košice, a.s.
Odporúčané články
Podľa zhotoviteľa pokračujú práce v zmysle harmonogramu. Naplno prebiehajú ochrany a preložky inžinierskych sietí (plynovody, vodovodné potrubia, horúcovody, káble vysokého, nízkeho napätia a oznamovacích vedení) a výstavba káblovodu.
V polovici novembra sme uverejnili článok s prehľadom dostupnosti rôznych druhov zariadení pre seniorov v rámci Košíc. Košický samosprávny kraj zriaďuje dve špecializované zariadenia pre seniorov. Do redakcie sa nám ozvala čitateľka, ktorú nepríjemne prekvapila informácia od zamestanca jedného z týchto zariadení. Jej príbuzného neprijímu, pretože od KSK dostali informáciu, že klientov nemôžu prijímať. Adresovali sme preto otázky na KSK, prečo je to tak a dokedy bude tento stav trvať.
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.


