- Správy
- Chodci na Továrenskej sú stále ohrození
Chodci na Továrenskej sú stále ohrození
O nebezpečnom priechode pre chodcov na Továrenskej ulici sme už našich čitateľov informovali pred šiestimi týždňami. Zodpovední sľúbili nápravu, doteraz sa však nič neudialo.
Stavbári z firmy Cresco Group, ktorá stavia na rohu ulíc Továrenská a Štefánikova developerský projekt Mlynská bašta, zabrali na Továrenskej jeden jazdný pruh. Stavba je oplotená tak, že chodci idúci zo zastávky MHD nemajú cez plot šancu zbadať včas autá idúce po Továrenskej. V rovnakej situácii sú aj vodiči áut, ktorí nevidia chodcov.
Pred pol druha mesiacom po našom upozornení sľúbila investorská spoločnosť, že kritické dielce oplotenia vymenia za pletivové, cez ktoré budú chodci i vodiči vidieť na cestu. Doteraz sa však nič na zlepšenie situácie neudialo. Opäť sme preto oslovili Cresco Group s otázkou, kedy problém vyriešia.
[ad][/ad]„V záujme zvýšenia bezpečnosti už bolo osadené dodatočné dopravné značenie a premaľovaná zebra v mieste určenom na prechod chodcov. Požiadavka na výmenu oplotenia za priehľadné, teda pletivové, je zadaná už dlhšiu dobu u dodávateľa mobilného oplotenia. Bohužiaľ, vzhľadom na množstvo realizovaných stavieb v košickom regióne je v súčasnosti veľký problém zabezpečiť oplotenie akéhokoľvek typu, nielen pletivové. Očakávame však, že stav realizácie prác na projekte nám čoskoro umožní uvoľniť zabratý cestný pruh na Továrenskej ulici a sprehľadniť tak dopravnú situáciu v tejto lokalite,“ odpovedala nám hovorkyňa spoločnosti Alexandra Poliaková.