Čo potrebujú nájomníci k rezidentským kartám
Zmeny v parkovacom všeobecne záväznom nariadení (VZN), ktoré prijali košickí mestskí poslanci, dávajú možnosť získať rezidentské karty viacerým skupinám bývajúcim v rezidentských lokalitách. Tou najpočetnejšou sú nepochybne nájomníci.
Podľa nového znenia VZN je totiž rezidentom „fyzická osoba a právnická osoba, ktorá má podľa tohto nariadenia nárok na vydanie rezidentskej parkovacej karty alebo na jej užívanie“. Rezidentskú kartu po novom možno vydať výlučne vlastníkovi bytovej jednotky. Podstatné je, že na účely tohto nariadenia sa za vlastníka obytnej jednotky považuje aj nájomca obytnej jednotky. Pri preukazovaní nároku na rezidentskú kartu musí žiadateľ, ak nie je vlastníkom bytu, predložiť platnú nájomnú zmluvu a zároveň aj potvrdenie o tom, že majiteľ bytu platí daň z príjmu za prenájom bytu. Okrem toho má predložiť aj technický preukaz, kde je uvedený ako držiteľ motorového vozidla.
Ako to bude v praxi prebiehať, na to sme sa opýtali vo fi rme EEI. „Momentálne na to nevieme záväzne odpovedať, budeme tak vedieť urobiť až vtedy, keď nám mesto zašle konsolidované znenie VZN. Vtedy už budú všetky tieto záležitosti a podmienky na vydanie kariet zrejmé z VZN pre každého. V každom prípade ich však v zjednodušenej forme uverejníme na našej internetovej stránke. Z momentálnej situácie nevyplýva potreba posilnenia otváracích hodín v našej pobočke v Košiciach. V budúcnosti to však nevylučujeme a vieme sa prispôsobiť požiadavkám klientov,“ odpovedala nám Lucia Chovanová, ktorá za spoločnosť komunikuje s médiami.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články

Krátko pred pol jednou v noci došlo v sobotu k rozsiahlemu požiaru kontajnerov na komunálny odpad, ktorý poškodil aj v blízkosti zaparkovaný obytný príves. Polícia udalosť vyšetruje ako trestný čin poškodzovania cudzej veci.

Viaceré domácnosti v Košiciach, Poproči a Čiernej nad Tisou sa dnes ocitli bez dodávky pitnej alebo teplej úžitkovej vody. Dôvodom sú havarijné opravy a technické zásahy na vodovodnom potrubí, ktoré prebiehajú v správe Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti a teplárenských prevádzkovateľov.

Dvojúrovňová samospráva v Košiciach má svoje pozitíva, no vyvstávajú z nej aj určité problémy. Pre agentúru SITA to skonštatoval Jozef Andrejčák z Katedry verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach. Ako Andrejčák ďalej uviedol, od roku 1990, keď bola dvojúrovňová samospráva v metropole východu zavedená, sa ukázali určité jej pozitíva, napríklad v podobe decentralizácie či subsiadiarity, ktoré sú pre dvojúrovňovú samosprávu typické.