Cyklochodník na Komenského zahradili kontajnermi
Cyklochodníkov nie je v Košiciach veľa. Ak sa na nich objavia prekážky, priaznivci dvoch kolies to okamžite kritizujú.
Na takúto situáciu na Komenského ulici upozornil denník KOŠICE:DNES cyklista Peter. Opísal, že dva kontajnery na komunálny odpad firmy KOSIT stáli celé roky na krajnici cesty.
„Po rekonštrukcii električkových koľají ich z miesta, kde nikdy nikomu neprekážali, presunuli priamo na časť chodníka určenú pre cyklistov. Kde ostal zdravý rozum?“ pýta sa nahnevaný.
[ad][/ad]Spoločnosť KOSIT reagovala, že súhlasí s tým, že kontajnery by nemali blokovať chodník pre cyklistov. Tvrdí, že presunúť ich na nové stanovište môže až po odsúhlasení mestskou časťou.
„Vzhľadom na situáciu v centre mesta bude náročné nájsť vhodnejšiu lokalitu. Vrátiť ich na pôvodné miesto nemôžeme, pretože tam medzitým vznikli vyznačené parkovacie miesta,“ povedala hovorkyňa KOSIT-u Silvia Karolyiová.
Starosta našiel miesto
Starosta Starého Mesta Ľubomír Grega (nezávislý) sa včera po otázkach denníka KOŠICE:DNES išiel pozrieť priamo na miesto.
„Umiestnenie kontajnerov na cyklochodník je, samozrejme, neprípustné. Hneď som volal KOSIT a navrhol som im nové miesto na ceste blízko vjazdu do dvora, kde ešte nie sú označené parkovacie miesta,“ povedal.
Popoludní pracovníci KOSIT-u kontajnery presunuli na miesto, ktoré určil starosta.
Odporúčané články
V Športovo-zábavnom areáli na Alejovej ulici sa opäť rozozvučali nadšené povzbudzovania a smiech seniorov. Tí si prišli užiť tradičné jesenné športové hry.
Objem transakčných podvodov na Slovensku zostáva na stále vysokej úrovni. Ako ďalej upozornil vedúci oddelenia prevencie podvodov vo VÚB banke Radomír Adamkovič, v poslednom čase obzvlášť rastú aktivity podvodníkov v online priestore, kde sa im darí dosahovať vyššiu úspešnosť.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.