Dnes bude jasno až polojasno a teplo do 17 stupňov Celzia
Dnes bude jasno až polojasno, dopoludnia ojedinele hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Na západnom a strednom Slovensku postupne pribúdanie oblačnosti a k večeru ojedinele slabý dážď. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke.
Najvyššia denná teplota dosiahne 12 až 17 stupňov Celzia, pri dlhšie trvajúcej hmle a nízkej oblačnosti okolo 10 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m od štyroch stupňov Celzia v Nízkych Tatrách do deviatich stupňov Celzia. v Tatrách.
Fúkať bude prevažne južný vietor 4 až 11, v nárazoch ojedinele okolo 15 m/s (15 až 40, 55 km/h), v Banskobystrickom a Košickom kraji miestami len slabý vietor. Na horách nad pásmom lesa bude prudký až búrlivý vietor.
Meteorológovia predpovedajú do 1 mm zrážok.
(SITA, ta)
Odporúčané články
Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí s pripomienkami schválila návrh Akčného plánu zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy na Slovensku, ktorý na rokovanie predložil minister dopravy. Súčasťou uznesenia je séria úloh súvisiacich s prípravou a realizáciou projektov európskeho vlakového zabezpečovacieho systému ETCS a s povoľovaním modernizačných stavieb financovaných z Programu Slovensko a európskeho nástroja CEF.
Vianočné trhy na Hlavnej ulici sú opäť tu a s nimi aj vôňa škorice, vína a pečených dobrôt. Kým atmosféra láka ľudí do ulíc, mnohých zaujíma predovšetkým to, ako sa tento rok zmenili ceny. Pozreli sme sa preto priamo do stánkov a pripravili aktuálny prehľad toho, v akých cenách sa pohybujú najobľúbenejšie vianočné pochúťky a nápoje.
Fluktuácia zamestnancov na Slovensku dosahuje v súčasnosti rekordné hodnoty, pričom priemerná ročná miera odchodov sa pohybuje medzi 14 až 16 %, zatiaľ čo za zdravú sa považuje 5 až 7 %. Podľa Asociácie personálnych agentúr Slovenska (APAS) za týmto trendom stojí kombinácia rýchlejšieho životného tempa, vyšších očakávaní od práce a lepšej dostupnosti pracovných príležitostí.


