Dnes bude jasno až polojasno, s teplotami do 15 stupňov
Dnes bude na Slovensku jasno až polojasno, v západnej polovici územia prevažne oblačno, ojedinele aj so slabým dažďom. Ráno a dopoludnia sa môže v nižších polohách ojedinele tvoriť hmla alebo bude nízka oblačnosť. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
Najvyššia denná teplota bude 10 až 15 stupňov Celzia, pri dlhšie trvajúcej nízkej oblačnosti ojedinele aj chladnejšie. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 4 stupňov.
Fúkať bude prevažne južný vietor do rýchlosti 6 metrov za sekundu (20 km/h).
Meteorológovia predpokladajú zrážky do 1 milimetra.
Zdroj: (SITA, mbe;DSe)
Odporúčané články
Sviatočná atmosféra v Košiciach je v plnom prúde. Prinášame veľký prehľad podujatí, ktoré sú organizované až do januára nielen na jednotlivých trhoch v Košiciach. Pozrite si, ktorý koncert či detské vystúpenie by sa oplatilo navštíviť v predvianočnom čase.
Vo Washingtone sa údajne objavuje myšlienka založenia novej skupiny „Core 5“, ktorá by zahŕňala USA, Čínu, Rusko, Indiu a Japonsko. Ako referuje web Politico, takýto koncept by priniesol výrazný kontrast k existujúcej skupine G7 a zároveň by zblížil tradičných rivalov.
Symbolicky na Medzinárodný deň študentstva a v deň výročia študentských protestov, ktoré pred 36 rokmi odštartovali Nežnú revolúciu vzniklo dnes v Košiciach Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ).