Dnes bude jasno až polooblačno, s teplotami do 33 stupňov
Dnes bude na Slovensku jasno až polooblačno, spočiatku miestami zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa vyskytnú prehánky, dážď alebo búrky. Bude teplo a miestami aj dusno. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 28 do 33 stupňov Celzia, v Žilinskom a Prešovskom kraji 24 až 28 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 17 stupňov.
Fúkať bude severozápadný až severný vietor rýchlosťou 2 až 7 metrov za sekundu (5 až 25 km/h), na strednom Slovensku miestami slabý vietor. Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.
Meteorológovia predpokladajú zrážky do 5 milimetrov, pri búrkach ojedinele okolo 20 milimetrov.
Zdroj: (SITA, mbe;DSe)
Odporúčané články
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od prekonanie rekordu Primátorského punču po napadnutie komenrátora SME v nákupnom centre. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Košický kraj v uplynulom roku zaznamenal nárast návštevnosti, čísla sa priblížili k rekordnému roku 2019. Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Ako ďalej uviedla, úspešne inovovala ponuku pre rodiny s deťmi, prezentovala región v zámorí a pripravila aj pôdu pre rozsiahlu podporu nových projektov v roku 2026, prostredníctvom grantového programu Terra Incognita.
Svetové združenie bývalých politických väzňov kritizuje zrušenie zvýhodneného cestovného pre obete komunizmu a stalinizmu v košickej MHD. Zmeny tarify schválilo mestské zastupiteľstvo vlani v júni, do platnosti vstúpili od začiatku augusta 2025.