Dnes dážď, mrholenie alebo dážď so snehom, teplota do 4 stupňov Celzia
V plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu postupuje oklúzny front cez Slovensko smerom na východ. Súčasne od západu postupuje do strednej Európy teplý front spojený s tlakovou nížou nad Nórskym morom.
Dnes bude oblačno až zamračené, a hmlisto. Ráno sa lokálne objaví hmla. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke, na mnohých miestach sa očakáva dážď, mrholenie alebo dážď so snehom. Vo vyšších, na východe spočiatku miestami aj v nižších polohách sneženie. Miestami sa bude tvoriť poľadovica.
Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od -1 do 4 stupňov Celzia, na Záhorí a na juhu Podunajskej nížiny okolo 6 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m dosiahne približne 2 stupne Celzia.
Fúkať bude prevažne slabý, na východe miestami juhovýchodný až južný vietor do 5 m/s (20 km/h). Meteorológovia predpokladajú, že môže spadnúť do 3 mm zrážok, prípadne do 2 cm snehu.
Zdroj: (SITA, mt)
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Požiar zo začiatku novembra, ktorý v Mašličkove pripravil o život dve deti, opäť nastolil otázku riešenia nelegálnych osád. Za Luníkom IX ostalo ďalších 56 chatrčí a býva tam okolo 300 ľudí. O riešení situácie sme sa rozprávali so starostom MČ Luník IX, Marcelom Šaňom. V rozhovore približujeme projekt prestupného bývania.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.

