Dnes je posledný deň vyučovania

Dnes je posledný deň vyučovania, začínajú sa vianočné prázdniny, ktoré potrvajú do 9. januára 2022. Žiaci a študenti by sa tak mali do škôl vrátiť 10. januára 2022. Vyplýva to z rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Podľa pôvodného plánu sa vianočné prázdniny mali v školskom roku 2021/2022 začať až vo štvrtok 23. decembra, a teda pre žiakov by bola posledným dňom v škole streda 22. decembra.
Po vianočných prázdninách môžu žiaci a študenti očakávať polročné prázdniny, ktoré pripadnú na pondelok 4. februára 2022. Následne sú naplánované jarné prázdniny, ktoré si ako prví užijú študenti Košického a Prešovského kraja, následne žiaci Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja a poslední budú tí z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja. Veľkonočné prázdniny sú tento školský rok naplánované od 14. do 19. apríla 2022. Letné prázdniny sa začnú tradične 1. júla 2022 a potrvajú do 2. septembra s tým, že žiaci nastúpia do škôl 5. septembra 2022.
V školskom roku 2021/2022 sa celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka ZŠ, teda Testovanie 5 2021 uskutoční 18. mája 2022. Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka ZŠ, čiže Testovanie 9 2021, je naplánované na 6. a 7. apríla 2022. Termíny maturitných skúšok sú rozvrhnuté od 15. do 18. marca 2022.
Zdroj: (SITA, kh;adz)
Odporúčané články

Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) oznamuje plánované odstávky elektrickej energie v Košickom kraji na týždeň od 23. do 27. júna 2025. Tieto odstávky sú nevyhnutné pre plánovanú údržbu, opravy a modernizáciu distribučnej sústavy. Obyvatelia a podnikatelia v nižšie uvedených lokalitách by mali počítať s dočasným prerušením dodávky elektriny.

Rudolf Schuster (91), prvý demokraticky zvolený prezident Slovenskej republiky a bývalý primátor mesta Košice, na Valnom zhromaždení Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS) tvrdo kritizoval neodborné zásahy do vodohospodárstva a mediálne útoky na VVS zo strany Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR) a Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). „Každý je dnes odborníkom vo všetkom. Neodborníci by nemali hovoriť do odborných vecí,“ vyhlásil. Tvrdenia NKÚ, najmä jeho predsedu Ľubomíra Andrassyho, o údajnej skrytej privatizácii VVS odborná verejnosť opakovane označila za klamstvá, zavádzanie a politikárčenie. Schuster zdôraznil dôležitosť odbornosti, efektívneho hospodárenia vodární a využitia eurofondov na ochranu vodných zdrojov v čase klimatických zmien.

Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s rezortom vnútra a Univerzitnou nemocnicou – Nemocnica svätého Michala pripravili návrh na zaradenie tejto nemocnice medzi priamo určených prijímateľov financovania z Plánu obnovy a odolnosti.