Do Londýna odletel o deň neskôr
Letecká spoločnosť Wizz Air ponúkla cestujúcemu náhradný let alebo refundáciu letenky. Vladimírovi, ktorý mal v nedeľu dopoludnia cestovať do Londýna, no nemali pre neho miesto, sa ospravedlňujú.
„V prípade, že cestujúcemu nie je umožnené cestovať na plánovanom lete z rôznych príčin, ako napríklad zrušený let kvôli počasiu či iným nepredvídateľným skutočnostiam, je mu automaticky ponúknuté prerezervovanie na ďalší disponibilný let v sieti Wizz Air alebo lety na alternatívnych trasách v sieti WIZZ alebo plná refundácia letenky. Cestujúci, ktorí si uplatnili nárok prostredníctvom webovej stránky na príjme sťažností, budú kontaktovaní po preskúmaní ich situácie a bude im poskytnutá plná podpora od Centra starostlivosti o zákazníkov Wizz Air-u v zmysle regulácii EU,“ reagovala spoločnosť Wiz Air na otázky denníka KOŠICE:DNES. Úprimne sa ospravedlnila cestujúcim, ktorých cestovné plány boli narušené.
[ad][/ad]Vladimír mal letieť v nedeľu dopoludnia do Londýna. Letenku si kúpil pred viac ako mesiacom, no check in chcel vykonať v sobotu podvečer. Povedali mu, že lístok mu vytlačia priamo na letisku. Tam ale zistil, že sa do lietadla nedostane. „Počul som o tom, že sa takéto veci stávajú. Predali letenku dvakrát a čakali do poslednej chvíle. V sobotu mi povedali, že je technická porucha na serveri. Ja ale môžem prísť o prácu, pretože v pondelok ráno už mám byť v zamestnaní,“ uviedol Vladimír.
Letecká spoločnosť mu napokon ponúkla let na pondelok a odškodné 400 eur. Ako bude jeho absenciu riešiť zamestnávateľ, ešte nevedel.
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Mnohé mokrade na východnom Slovensku sú v dôsledku sucha úplne vyschnuté alebo takmer suché a pre vodné vtáctvo nevhodné. Vtáky preto tieto lokality opúšťajú a sústreďujú sa najmä tam, kde sa voda ešte udržala alebo ju ochranári dokázali zadržať.
25. apríla 2026 sa v Miškolci konal 26. ročník podujatia Kézműves Kupa (Pohár zručnosti), ktorý organizuje Obchodná a priemyselná komora župy Boršod-Abov-Zemplín. Vyše 200 súťažiacich z Maďarska, Slovenska, Rumunska a Srbska súťažilo nielen v kaderníckych a vizážistickych disciplínách, ale aj v manikúre a nechtovom dizajne, starostlivosti o nohy a v úprave a technológii nadpájania mihalníc.