Dobrá správa pre podnikateľov a začínajúce STARTUPY: V Košiciach majú vlastný Campus
Inovačné centrum Košického kraja (ICKK) otvorilo Startup Campus. Startupové a coworkingové centrum na Strojárenskej ulici v Košiciach ponúka na ploche 450 metrov štvorcových štyri desiatky pracovných miest, osem mítingových miestností, podcastové a fotografické štúdio, komunitnú miestnosť či 3D tlačiareň.
Priestor by mal poskytnúť príležitosti pre začínajúcich podnikateľov a startupy, inovátorov a kreatívcov, ale aj kreatívnych tvorcov. Cieľom je podporiť ich rozvoj a vzájomnú spoluprácu. „Rezervovať si miesto v Startup Campuse bude možné cez mobilnú aplikáciu alebo webovú stránku, ktorú záujemcovia nájdu na www.ickk.sk,“ informoval Košický samosprávny kraj (KSK).
PREČÍTAJTE SI TIEŽ: KONIEC meškajúcim spojom? Košická župa prichádza s revolučnou NOVINKOU
„Je to vôbec prvýkrát, keď samospráva otvára podobné startupové a coworkingové centrum na Slovensku, čo ukazuje rozvojový trend, akým sa chce Košický kraj uberať,“ zdôraznil predseda KSK Rastislav Trnka. „Od roku 2018 opustilo Košický kraj takmer 20-tisíc ľudí, preto na župe dlhodobo pracujeme na tom, aby sme odliv mozgov zastavili. Aj toto je dôvod, prečo sa Košický samosprávny kraj stal jedným z piatich zakladajúcich členov Inovačného centra Košického kraja. Otvorenie Startup Campusu je ďalším krokom. Nejde len o zdieľanie kancelárskych priestorov, ale najmä o vytváranie komunity plnej rôznorodých myšlienok, talentov a skúseností,“ dodal.
Galéria
Generálny riaditeľ ICKK Peter Breyl priblížil, že poslaním Startup Campusu je najmä dať impulz k rastu startupov a ponúknuť im zdroje a podporu potrebnú pre ich rast, a tiež vytvoriť priestor na stretávanie inovačnej komunity Košického kraja. „Veríme, že toto miesto bude pomáhať pri vytváraní nových inovatívnych podnikov a pomôže rozvíjať celú regionálnu ekonomiku a bude miestom, ktoré dokáže pritiahnuť aj investície a záujem medzinárodných podnikov a spoluprácu s podnikateľmi a inovátormi v tomto regióne,“ dodal Breyl.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Kým polícia pracuje, Trnka chce využiť paragraf 363
Projekt bol realizovaný najmä vďaka podpore a spolupráci s košickou župou, ktorá patrí medzi spoluzakadateľov ICKK. „Okrem župy sú spoluzakladateľmi mesto Košice, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technická Univerzita v Košiciach a Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach,“ uvádza KSK. Coworkingové centrum vychádza z konceptu otvorených pracovísk. Ľuďom pôsobiacim v rozličných oblastiach by malo poskytnúť možnosť zdieľať spoločný priestor, skúsenosti i kontakty. „To umožňuje synergickú interakciu medzi rôznymi podnikateľskými subjektmi a vytvára dynamické a kreatívne prostredie pre rozvoj nových nápadov a projektov,“ uzavrela župa.
(sita, kl)
Odporúčané články
Mestské časti Košíc dostali v tomto roku rekordnú sumu. Ako informuje mesto Košice, svojim mestským častiam poslalo 16,5 milióna eur. Túto sumu tvorí bezmála 15,2 priamo na ich činnosť z rozpočtu mesta. Taktiež zahŕňa daň za psa, v sume čosi vyše 100-tisíc eur a poplatok za rozvoj viac ako 934-tisíc eur.
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., závod Košice, upozorňuje na plánovanú odstávku dodávky pitnej vody v mestskej časti Košice – Krásna. Dôvodom je odstraňovanie poruchy na vodovodnom potrubí na ulici Slanecká, roh Napájadla.
Košická Historická radnica bude 7. decembra dejiskom jubilejného 25. Večera kultúry národnostných menšín. Podujatie, ktoré organizuje Klub Národnostných Menšín a Pamätná Izba Sándora Máraiho v spolupráci s Komisiou národnostných menšín pri Mestskom zastupiteľstve v Košiciach, je už tradičnou oslavou rozmanitosti kultúr a tradícií rôznych komunít žijúcich v regióne.