Dobrá správa pre podnikateľov a začínajúce STARTUPY: V Košiciach majú vlastný Campus
Inovačné centrum Košického kraja (ICKK) otvorilo Startup Campus. Startupové a coworkingové centrum na Strojárenskej ulici v Košiciach ponúka na ploche 450 metrov štvorcových štyri desiatky pracovných miest, osem mítingových miestností, podcastové a fotografické štúdio, komunitnú miestnosť či 3D tlačiareň.
Priestor by mal poskytnúť príležitosti pre začínajúcich podnikateľov a startupy, inovátorov a kreatívcov, ale aj kreatívnych tvorcov. Cieľom je podporiť ich rozvoj a vzájomnú spoluprácu. „Rezervovať si miesto v Startup Campuse bude možné cez mobilnú aplikáciu alebo webovú stránku, ktorú záujemcovia nájdu na www.ickk.sk,“ informoval Košický samosprávny kraj (KSK).
PREČÍTAJTE SI TIEŽ: KONIEC meškajúcim spojom? Košická župa prichádza s revolučnou NOVINKOU
„Je to vôbec prvýkrát, keď samospráva otvára podobné startupové a coworkingové centrum na Slovensku, čo ukazuje rozvojový trend, akým sa chce Košický kraj uberať,“ zdôraznil predseda KSK Rastislav Trnka. „Od roku 2018 opustilo Košický kraj takmer 20-tisíc ľudí, preto na župe dlhodobo pracujeme na tom, aby sme odliv mozgov zastavili. Aj toto je dôvod, prečo sa Košický samosprávny kraj stal jedným z piatich zakladajúcich členov Inovačného centra Košického kraja. Otvorenie Startup Campusu je ďalším krokom. Nejde len o zdieľanie kancelárskych priestorov, ale najmä o vytváranie komunity plnej rôznorodých myšlienok, talentov a skúseností,“ dodal.
Galéria
Generálny riaditeľ ICKK Peter Breyl priblížil, že poslaním Startup Campusu je najmä dať impulz k rastu startupov a ponúknuť im zdroje a podporu potrebnú pre ich rast, a tiež vytvoriť priestor na stretávanie inovačnej komunity Košického kraja. „Veríme, že toto miesto bude pomáhať pri vytváraní nových inovatívnych podnikov a pomôže rozvíjať celú regionálnu ekonomiku a bude miestom, ktoré dokáže pritiahnuť aj investície a záujem medzinárodných podnikov a spoluprácu s podnikateľmi a inovátormi v tomto regióne,“ dodal Breyl.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Kým polícia pracuje, Trnka chce využiť paragraf 363
Projekt bol realizovaný najmä vďaka podpore a spolupráci s košickou župou, ktorá patrí medzi spoluzakadateľov ICKK. „Okrem župy sú spoluzakladateľmi mesto Košice, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technická Univerzita v Košiciach a Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach,“ uvádza KSK. Coworkingové centrum vychádza z konceptu otvorených pracovísk. Ľuďom pôsobiacim v rozličných oblastiach by malo poskytnúť možnosť zdieľať spoločný priestor, skúsenosti i kontakty. „To umožňuje synergickú interakciu medzi rôznymi podnikateľskými subjektmi a vytvára dynamické a kreatívne prostredie pre rozvoj nových nápadov a projektov,“ uzavrela župa.
(sita, kl)
Odporúčané články
Zamestnanci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice sa už po štvrtýkrát zapojili do charitatívnej akcie „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“, ktorá prináša radosť osamelým seniorom po celom Slovensku. Tento rok pripravili viac ako 130 darčekových krabíc, ktoré naplnili drobnosťami, aby seniorom spríjemnili vianočné sviatky.
Redakcia KOŠICE: DNES získala exkluzívne informácie o zahliadnutí nezvyčajnej postavy, ktorá sa pohybuje v uliciach mesta s jasným zámerom – priniesť deťom radosť v podobe darčekov! Dozvedeli sme sa, že ich začne roznášať práve v Košiciach, ale postupne plánuje navštíviť celé Slovensko.
Robíme všetko pre obyvateľov mesta! Tak znelo jedno z hesiel predvolebnej kampane… Dnes už je jasné, že to asi pravdou nebude a mesto robí všetko pre to, aby vybralo viac peňazí od občanov.