Dočasné útočisko udelilo Slovensko už 64 892 utečencom
Od 1. marca Slovensko udelilo štatút dočasného útočiska už 64 892 utečencom z Ukrajiny. Informovalo o tom ministerstvo vnútra SR. Zároveň podľa rezortu od začiatku ruskej invázie 24. februára prekročilo slovensko-ukrajinskú hranicu 318 228 osôb.
Hraničnými priechodmi podľa Ministerstva vnútra v sobotu 9. apríla prešlo 698 mužov, 2038 žien a 943 detí. „O dočasné útočisko požiadalo 456 osôb. Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo 198 policajtov, 83 hasičov, 98 colníkov, 336 vojakov, 8 duchovní, 206 dobrovoľníkov , 61 príslušníkov zahraničných zložiek a 10 zamestnancov migračného úradu,” informoval rezort vnútra.
Zároveň bolo podľa ministerstva vypravených 65 autobusov, ktoré prepravili 951 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenskej republiky. „Vlakovou dopravou bolo prepravených 333 osôb, pričom boli vypravené tri mimoriadne vlaky,” doplnil rezort. Ministerstvo vnútra dodalo, že za sobotu bolo ubytovaných 83 osôb, pričom voľné kapacity sú na úrovni 12 386 lôžok.
Zdroj: (SITA, sa;ta)
Odporúčané články
Vo veku 96 rokov zomrel priamy účastník Slovenského národného povstania Karol Kuna.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.