Dopravné obmedzenia prekážajú obyvateľom Moldavskej ulice
Obyvatelia Moldavskej ulice zistili, že po uzavretí kruhového objazdu a zavedení dopravných obmedzení majú najmä starší a menej pohybliví ľudia problém. Pri cestovaní MHD viacerými smermi sú pre nich najbližšie zastávky príliš ďaleko.
Z pôvodných 13 spojov ostal na zastávke SOŠ automobilová len jeden. Je ním linka x6, tá však premáva len v smere na Námestie osloboditeľov.
„Smery na U. S. Steel alebo magistrát či novú nemocnicu máme úplne odrezané. Neexistuje ani primeraná možnosť prestupu, najbližší možný prestupný bod je Námestie osloboditeľov. Neostáva nám nič iné, len peši ísť na zastávky Spoločenský pavilón alebo Bernolákova, čo je nejakých 700 metrov. Pre starších ľudí, ktorých v našej lokalite býva dosť, alebo pre ľudí majúcich problém s pohyblivosťou je to neúnosné,“ opisuje situáciu jeden z obyvateľov Moldavskej.
[ad][/ad]Dobrý nápad
Podľa jeho slov však existuje schodné riešenie. Linka x6 v súčasnosti premáva na trase od Staničného námestia cez Námestie osloboditeľov a Krajský súd k SOŠ automobilovej. „Môže sa pri Lidli obrátiť a cez Idanskú a Bernolákovu sa dostať k Spoločenskému pavilónu, kde by mohla mať konečnú. Takto by boli znovu normálne dostupné všetky smery, aj na Optimu, magistrát, novú nemocnicu, Alejovú a späť,“ hovorí náš čitateľ.

Prešetria možnosti
Problém sme na včerajšom kontrolnom dni stavby MET naniesli riaditeľovi riadenia dopravy Dopravného podniku mesta Košice Romanovi Dankovi. Navrhované riešenie ho zaujalo. „Keďže dopravné obmedzenia potrvajú ešte viac mesiacov, bude potrebné obyvateľom Moldavskej vyjsť v ústrety. Myslím, že predĺženie linky x6 by bolo schodné. Musíme ešte vyhodnotiť, čo by to znamenalo v širších súvislostiach, aký by to malo dopad na časy, či by nebolo potrebné pridať nejaký spoj. V každom prípade sa týmto nápadom budeme zaoberať,“ sľúbil nám R . Danko.
Odporúčané články
Medzi Bratislavou a Košicami spustili nové letecké spojenie. Prvý let smeroval z hlavného mesta do metropoly východu, následne lietadlo s cestujúcimi z Košíc smerovalo do Bratislavy. Odštartovala tak vnútroštátna linka, ktorá prepojí dve najväčšie mestá na Slovensku. Linka bude lietať deväťkrát týždenne, cestujúcich odvezie moderný Airbus A321. Jeho kapacita je 239 sedadiel. Obsadenosť prvého letu z Košíc dosiahla 97 percent, letieť sa ním chystalo 233 cestujúcich.
Polícia vyzýva motoristov, aby mysleli na prezutie zimných pneumatík včas, a takisto, aby mysleli na ďalšie povinnosti, ktoré by mali splniť pred jazdou počas zimného obdobia. Za nesplnenie týchto povinností hrozí vodičom mastná pokuta!
Rozsvietením vianočného stromčeka na Hlavnej ulici pri Immaculate a otvorením trhov sa začala v Košiciach šíriť sviatočná atmosféra. Pýtali sme sa preto Košičanov, aký rozpočet majú pripravený na kúpu vianočných darčekov.