Dve závažné nehody takmer naraz
Dnešný podvečer v Košiciach veru vodičom neprial. Po piatej sa stali v meste dve závažné nehody.
Najprv na Postupimskej ulici na Sídlisku Dargovských hrdinov zrazil vodič auta značky BMW so zahraničným evidenčným číslom zrazil asi 51-ročného chodca. Stalo sa to priamo na priechode pre chodcov. Podľa slov hovorcu košických záchranárov Igora Krupu utrpel zrazený chodec zranenia dolnej končatiny, hlavy. Bol pod vplyvom alkoholu, ale pri vedomí a záchranári ho previezli na ošetrenie do nemocnice.
Len o niekoľko minút neskôr sa na križovatke ulíc Havlíčkova a Hurbanova zrazila Toyota Versa s Opelom Corsa. Celá scéna havárie a najmä Toyota prevrátená na bok vyzerali naozaj hrozivo. „Podľa prvotných informácií vyletel vodič cez rozbité čelné sklo z auta,“ povedal nám okresný riaditeľ košických hasičov Tomáš Berzetei. Konečný rezultát však napokon vyznel priaznivejšie ako pri nehode na Furči. Podľa slov očitých svedkov aj hasičov na mieste sa nikto z účastníkov nehody vážnejšie nezranil.
Všetky okolnosti vrátane zavinenia obidvoch nehôd vyšetruje polícia.
Fotogaléria: Veronika Janušková
Odporúčané články
Na svojom webe o tom informuje mesto Košice. Ako samospráva pripomenula, cena býva udeľovaná každoročne počas osláv Dňa mesta Košice, tak ako aj Cena primátora mesta. Cenu mesta Košice udeľuje Mestské zastupiteľstvo v Košiciach raz ročne, a to maximálne desiatim jednotlivcom a trom kolektívom.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od prekonanie rekordu Primátorského punču po napadnutie komenrátora SME v nákupnom centre. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Dňa 19. januára 1945 došlo k oslobodeniu mesta Košice jednotkami Červenej armády. Mesto, ktoré po Viedenskej arbitráži pripadlo horthyovskému Maďarsku sa tak stalo prvým veľkým oslobodeným mestom na území bývalého Československa.