EEI hlási vyčistených 80 percent parkovísk
Parkovacia spoločnosť EEI sľúbila, že do konca minulého týždňa vyčistí od snehu väčšinu parkovacích miest, ktoré spravuje. Včera hlásili, že snehu zbavili štyri pätiny z nich.
Podľa tabuľky, ktorú nám poslala mediálna zástupkyňa spoločnosti Lucia Chovanová, by mali byť rezidentské lokality očistené od snehu na 50 až 90 percent. Najmenej, 51 percent, stihli v lokalite číslo 8, kam patrí napríklad Komenského či Garbiarska ulica. Najviac, až na 90 percent, hlásia v lokalitách 1, 3, 5 a 10. Aj v nich sa však nájdu ulice, ktoré sú vyčistené len čiastočne, napríklad ulice Kpt. Nálepku, Branisková či Čsl. Armády v lokalite 7.
V odpratávaní stále pokračujú
„Niektoré miesta ešte dočisťujeme a v prácach pokračujeme. V lokalitách 5 a 10 je ešte potrebné vyviezť sneh, ulice v zónach 6 a 10 treba dočistiť ručne,“ informovala nás L. Chovanová.
Podľa EEI sú veľké ucelené parkoviská odhrnuté na 80 percent, dočistiť ešte treba to pri obchodnom centre Merkúr. Pri rampových parkoviskách hlásia vyčistenie na 90 percent. Firma viackrát zdôrazňovala, že odpratávanie snehu v rezidentských lokalitách komplikujú zaparkované autá, pre ktoré nie je možné miesta očistiť.
Rezidenti sú nespokojní
Keď sme sa boli včera na viaceré ulice pozrieť, rezidenti vnímajú situáciu inak. „Doteraz nám tu neodpratali vôbec nič. Musím sa s paličkou brodiť snehom vždy, keď idem k lekárovi,“ povedala nám Anna Šimková z Lomenej ulice. Na preplnené parkovisko na tejto ulici totiž dorazil odpratávací mechanizmus až včera.
„Určite nie som spokojný s tým, ako tu parkovacie miesta čistia. Je to pomalé a urobené len tak ledabolo. Keď sme si sneh odpratali sami, pluh prechádzajúci cestu nám ich zasa zahrnul,“ komentoval situáciu Ján Augustin z Jakobyho ulice.
Na Garbiarskej ulici, ktorú hlási parkovacia firma ako čiastočne vyčistenú, sme našli pod nánosom snehu parkovacie miesta vyhradené pre vodičov s ťažkým zdravotným postihnutím. Nánosy snehu na parkovacích miestach stále vítajú aj vodičov, ktorí by chceli zaparkovať na Rázusovej či Kupeckého ulici v rezidentskej lokalite číslo 5.
„Kým to niekto nedá do poriadku, prišli sme o dosť veľkú časť parkovacích miest. Najviac ma nazlostilo, keď som si miesto, na ktorom zvyknem parkovať, v stredu očistil a pluh mi naňho opäť nahrnul špinavý sneh z cesty,“ povedal nám Jozef z Kupeckého ulice.
Foto: Iveta Vaculová, fer
Odporúčané články
Farnosť sv. Alžbety už čoskoro predstaví v Dóme sv. Alžbety nový oltárny celok, Oltár Poslednej večere. Ide o rekonštrukčnú prezentáciu zaniknutého Oltára Poslednej večere. Ako farnosť objasnila, spraví tak pri príležitosti vrcholiaceho jubilejného roka, na sviatok patrónky mesta sv. Alžbety Uhorskej a pri príležitosti životného jubilea košického arcibiskupa Bernarda Bobera.
V stredu 19. novembra došlo v ranných hodinách k vykoľajeniu vlaku ZSSK. Ako informoval portál railpage.net, keďže došlo k poškodeniu trate, možno očakávať meškania vlakov a nástupištia č. 1 a č. 2 sú mimo obsluhy.
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.

