Európska komisia by mala schváliť Partnerskú dohodu SR na roky 2021 až 2027 a Program Slovensko v prvom polroku

Európska komisia by mala podľa očakávania schváliť Partnerskú dohodu SR v novom programovom období eurofondov 2021 až 2027 a Program Slovensko v prvom polroku tohto roka. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) poslalo návrhy oboch strategických dokumentov na schválenie vlani v decembri, pričom s eurokomisiou vedie náročné rokovania o investičných prioritách. Ako v pondelok rezort informoval, zorganizoval spolu šesť kôl Národnej konzultácie k Partnerskej dohode.
„Na historicky prvej Národnej konzultácii k eurofondom sa zúčastnilo okolo 1 100 zástupcov odbornej a laickej verejnosti, od ktorých sme dostali stovky pripomienok a veľkú časť z nich sme zohľadnili pri finalizácii textu Partnerskej dohody,” povedala podpredsedníčka vlády a ministerka investícií Veronika Remišová. Podobný participatívny prístup zaviedlo ministerstvo investícií aj pri príprave Programu Slovensko. Vlani rozbehlo prvé kolá workshopov v rámci konzultácií s jednotlivými partnermi, pričom získalo vyše osemsto podnetov na zlepšenie programu a viac ako tretinu z nich zapracovalo do jeho návrhu.
Prípravu čerpania nových eurofondov, z ktorých môže Slovensko získať takmer 13 miliárd eur, považuje vicepremiérka za veľkú výzvu. „Európska komisia zaviazala všetky členské štáty, aby do procesu zapájali čo najviac partnerov, ktorí majú k čerpaniu eurofondov čo povedať. Nie každej krajine sa v tomto smere darí, Slovensko však v európskom hodnotení obstálo veľmi dobre,” uviedla Remišová.
Zdroj: (SITA, be;qq)
Odporúčané články

Košická ZOO sa teší novému prírastku. Je ním samček lemura. Jeho otec pochádza zo ZOO v Prahe a mama je prvým mláďaťom lemurov kata vôbec, ktoré sa v košickej ZOO narodilo.

Na čele slovenskej vlády stál necelé dva roky. Za toto obdobie stihol Eduard Heger spoločne s kolegami pripraviť množstvo prospešných reforiem pre krajinu. Tie však zatienili hádky a nezhody medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, ktoré napokon viedli k odchodu SaS z vlády. Nasledovalo fungovanie s menšinovou podporou v parlamente a definitívny koniec po tom, čo sa prevalila korupciou zaváňajúca kauza exministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana. O turbulentných mesiacoch, trpkom konci, ale aj víziách do budúcna sa bývalý premiér rozhovoril exkluzívne pre KOŠICE:DNES.

Na východnom Slovensku vyčíňa agresívny bocian. V dedine na Hornom Zemplíne poškodil už šesť osobných automobilov. Na autách spôsobil škody za tisícky eur, ktoré však poisťovne odmietajú preplatiť.