Európske očkovacie certifikáty budú voľne dostupné cez NCZI
Európske očkovacie certifikáty budú voľne dostupné cez Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI). Ako v piatok informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, rezort o tejto možnosti rokuje aj so zdravotnými poisťovňami.
Zároveň potvrdil, že súčasťou tzv. green passov bude QR kód, k dispozícii majú byť od 26. júna. „Bude to vyriešené tak, aby to bolo stále platné, pokiaľ sa niekto zaočkuje, predpokladám, že bude mať trvalý QR kód,“ povedal po stretnutí s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Milanom Majerským.
Lengvarský zároveň uviedol, že QR kód bude mať aj dočasný certifikát, o ktorý si môžu ľudia žiadať od pondelka. „Ale ten je len pre náš systém, aby sme ľudí vedeli evidovať,“ vysvetlil minister.
Zdroj: (SITA/jl)
Odporúčané články
Rozsvietením vianočného stromčeka na Hlavnej ulici pri Immaculate a otvorením trhov sa začala v Košiciach šíriť sviatočná atmosféra. Pýtali sme sa preto Košičanov, aký rozpočet majú pripravený na kúpu vianočných darčekov.
Košice v roku 2025 dominovali v prestížnych celoslovenských architektonických súťažiach. Po troch cenách zo Stavby roka si odniesli ďalšie ocenenia zo súťaže CING – Cena Inžinierskej komory vo výstavbe. Z ôsmich nominovaných stavieb z metropoly východu zaujala odbornú porotu a verejnosť Košická futbalová aréna, Spievajúca fontána a bytový dom na Hrbovej ulici.
Ako informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v ranných hodinách, v smere na Furču. Vodič autobusu linky 55 dostal na namrznutej vozovke šmyk, následne prešiel do protismeru a napokon zišiel dole svahom.