Fico si chce referendom zabezpečiť beztrestnosť, je to kampaň za štátne peniaze, tvrdí Heger
Vo všeobecnosti je referendum legitímnym nástrojom na vyjadrenie vôle občanov, avšak v tomto prípade je to jednoznačne kampaň predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica.
Povedal dnes pre médiá premiér SR Eduard Heger (OĽaNO). „Sú to štátne peniaze, ktoré chce použiť na svoju kampaň na posilnenie svojej pozície, na to, aby si zabezpečil v najbližších voľbách opäť beztrestnosť,” uviedol premiér.
Heger taktiež podotkol, že pri samotnom obsahu referenda si treba uvedomiť, že to je zásah do Ústavy SR, ktorý môže postupne vyvolať nestabilitu počas volebného obdobia. „Práve preto dávajú občania svojím hlasom politikom mandát na štyri roky, aby počas týchto rokov mohli naplniť svoj politický program. Kratšie obdobie ako štvorročné nie je dostatočné,” dodal Heger. V závere informoval, že budú veľmi jasné komunikovať s občanmi, aby rozumeli, o čo v referende ide.
Zdroj: SITA, kh,vr
Odporúčané články
Predseda slovenskej vlády Robert Fico absolvoval prvý telefonický rozhovor s víťazom maďarských parlamentných volieb Péterom Magyarom. Témami ich spoločnej diskusie boli bilaterálne vzťahy, energetická bezpečnosť a postavenie maďarskej menšiny na Slovensku.
Budúcnosť regiónov sa rozhoduje aj podľa toho, aké podmienky dokážeme vytvoriť pre deti a ich vzdelávanie. Minister Tomáš Drucker, ktorý vedie Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku, dnes v Trebišove navštívil stavbu novej základnej školy. Projekt na Jesennej ulici v hodnote viac ako 11 miliónov eur patrí medzi najvýznamnejšie investície do školskej infraštruktúry na východnom Slovensku.
Príslušníci maďarskej menšiny žijúci na Slovensku by v maďarských parlamentných voľbách uprednostnili súčasného premiéra Viktora Orbána (Fidesz) pred lídrom opozičnej strany TISZA Péterom Magyarom. Vyplýva to z jarných prieskumov verejnej mienky inštitútu VOX Politico a agentúry SCIO.