Ficove vyhrážky občianskymi nepokojmi považuje premiér za drzosť
Premiér Eduard Heger (OĽaNO) považuje vyhrážky občianskymi nepokojmi zo strany expremiéra Roberta Fica (Smer-SD) za drzosť a opovážlivosť. Povedal to počas dnešnej tlačovej konferencie.
Dodal, že občianske nepokoje a chaos sú v jeho záujme, pretože je to „líder zloby a rozvratu, ktorý zo Slovenska neurobil sociálny štát, ale krajinu, v ktorej malá skupina beztrestne bohatla na jej okrádaní. Premiér Ficovi pripomenul napríklad jeho bývanie v byte daňového podvodníka a povedal, že nezabudol na mnohé veci, ktoré ako premiér robil počas svojich vlád. „Jeho súčasné skutky ukazujú, že hucká občanov voči pokoju, poriadku a rozvahe, ktoré nevyhnutne potrebujeme na to, aby sme riešili pálčivé problémy od pandémie až po následky tejto krízy, ktorým čelí celý svet,“ povedal.
Heger zároveň dodal, že súčasné zvyšovanie cien energií je aj výsledkom zablokovania cien energií na 15 rokov, ktoré sú výsledkom predošlých vlád.
Premiér priznal, že Slovensko zažíva ťažké časy, potrebuje však pokoj, rozvahu, obetavosť, statočnosť a jednotu. „Toto sú vlastnosti, ktoré nás vždy v ťažkých časoch udržali nad vodou napriek tomu, že sa vždy našli ľudia, ktorí nás chceli ťahať pod vodu. Fico mal trikrát možnosť urobiť zo Slovenska úspešnú krajinu, svoje možnosti ale premrhal,“ zdôraznil Heger. Ubezpečil Slovákov, aby sa nebáli a zdôraznil, že spravodlivosť je dôležitý atribút pre každú spoločnosť, a preto treba túto cestu podstupovať ďalej a priviesť Slovensko do úspešného cieľa. Dodal, že súčasná vláda bude pracovať nielen na spravodlivosti, ale aj na rozvoji Slovenska, čomu majú pomôcť aj peniaze v rámci Plánu obnovy a odolnosti.
Zdroj: (SITA, jme;DSe)
Odporúčané články
Novela zákona o meste Košice otvára priestor na diskusiu a spoluprácu mesta, poslancov a mestských častí (MČ). V reakcii na jej prijatie to pre TASR uviedol košický magistrát s tým, že legislatívnu úpravu berie na vedomie. Dodal, že mestské zastupiteľstvo má do jej účinnosti priestor reagovať na ňu.
Rada partnerstva Košického kraja v piatok schválila ďalší balík investícií z európskych zdrojov v aktuálnom programovom období 2021 – 2027. Ráta s podporou 5,3 milióna eur pre 15 projektov, ktoré prinesú modernejšie školy, bezpečnejšie cesty aj zelenšie obce. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).
Nájsť večer voľné parkovacie miesto na košickom sídlisku Ťahanovce je pre mnohých vodičov každodenný problém. Po návrate z práce často krúžia po sídlisku niekoľko minút, kým sa im podarí zaparkovať. Niektorí nakoniec zastavia aj na miestach, ktoré na parkovanie pôvodne ani neboli určené.