FOTO UDALOSŤ: Útok na letisku v Istanbule – najmenej 41 mŕtvych
Najmenej 41 mŕtvych si v utorok večer vyžiadal teroristický útok na Atatürkovom letisku v tureckej metropole Istanbul. V tejto bilancii nie sú zarátaní traja samovražední bomboví atentátnici. Prvé náznaky poukazujú na to, že na najväčšie letisko Turecka zaútočili prívrženci tzv. Islamského štátu. Medzi mŕtvymi sú cudzinci aj Turci. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval medzinárodné spoločenstvo na spoločný boj proti terorizmu: „Ak sa štátom a ľudstvu nepodarí spojiť svoje sily a viesť spoločný boj proti teroristickým skupinám, potom sa všetky scenáre, ktorých sa obávame, stanú jedného dňa realitou,“uviedol Erdogan vo vyhlásení.







Foto: sita
Odporúčané články
Na košickej Triede SNP dnes došlo k dopravnej nehode dvoch električiek mestskej hromadnej dopravy. Podľa doterajších informácií sa zrazili v úseku na sídlisku Košice-Západ, kde do zadnej časti jednej súpravy, stojacej na červenej, narazila druhá električka.
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.
Študenti tvoria špecifickú kategóriu, keďže prahnú väčšinou po štýlových novinkách na trhu. Či už ide o stredoškolákov pripravujúcich sa na maturitu alebo vysokoškolákov, darčeky pre nich musia byť praktické, technologicky vyspelé alebo musia pomáhať pri relaxácii a sebarozvoji. Prinášame tipy na darčeky, ktoré sú ideálne pre študentov a dajú sa kúpiť v Košiciach alebo objednať s rýchlym dodaním.