Generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR sa vzdáva funkcie
Generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Tibor Kőszeghy sa vzdáva funkcie. Dôvodom má byť neúmerná kritika voči jeho osobe. Informoval o tom na dnešnej tlačovej besede.
„V posledných dňoch čelím z môjho pohľadu neúmernej kritike. Určite sa nájdu chyby a nedostatky, ktoré som vo svojej práci urobil, žiadne z nich však nie sú fatálne alebo zásadné. Napriek tomu ma udalosti posledných dní doviedli k rozhodnutiu, že ponúknem pánovi ministrovi svoju funkciu, aby som nebol prekážkou vo všetkých pozitívnych veciach, ktoré sú ešte naplánované,“ informoval generálny riaditeľ.
Kőszeghy podľa slov ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana (nom. OĽaNO) nechce naďalej čeliť mediálnym útokom rôznych záujmových skupín. „Veľmi si vážim manažérsku prácu pána generálneho riaditeľa Kőszeghyho a vysoko oceňujem jeho morálny kredit, ktorý preukázal tým, že je pripravený ponúknuť pozíciu, a teda odstupuje z pozície generálneho riaditeľa, aby sme ďalej bez rušenia z externého prostredia mohli dokončiť realizáciu toho, čo pred nami ešte stojí,“ uviedol minister Vlčan a dodal, že má predstavu o tom, kto by danú pozíciu mohol v budúcnosti zastávať. Dátum výberového konania zatiaľ minister nespresnil.
Kőszeghy na tlačovej konferencii zhodnotil svoje pôsobenie v štátnom podniku. Spomenul, že zmena organizačnej štruktúry podniku bola bytostne potrebná aj napriek rizikám a nedôvere, ktoré sa k nej viažu. Organizačnou zmenu má podnik v pláne ušetriť v budúcnosti ročne 4,6 milióna eur. Tie sa majú vrátiť do podniku aj v podobe zvýšenia miezd. Výsledky z roku 2021 predpovedajú zisk pred zdanením zhruba 14 miliónov eur. „Tento výsledok ukazuje, že veci sa dajú robiť dobre, hlavne keď si dáme pozor na kritické body toho, čo robíme,“ dodal Kőszeghy.
Zdroj: (SITA, mt;bfe)
Odporúčané články
Od spustenia košického obchvatu ho využilo približne pol milióna vozidiel. Z veľkej časti išlo o nákladnú dopravu. Informovali o tom z mediálnej komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Po približne dvoch mesiacoch od otvorenia nového, 14-kilometrového úseku pri Košiciach sa podľa NDS poradilo dostať z metropoly východu 90 percent tranzitnej nákladnej dopravy. Denne cezeň prejdú približne tri tisícky ťažkých nákladných vozidiel.
Policajti v Košickom kraji sa v uplynulých dňoch zamerali na cielenú dopravnú kontrolu, ktorá prebiehala v štyroch okresoch kraja. Osobitná akcia sa uskutočnila v stredu 11. decembra od 11.00 do 15.00 h a do jej priebehu bolo nasadených 82 príslušníkov Policajného zboru. Cieľom bolo zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky v období pred Vianocami, keď na cestách narastá nervozita aj hustota dopravy.