Heger chce čerpať eurofondy rýchlo a efektívne
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) sa dnes stretol s komisárkou Európskej komisie pre súdržnosť a reformy Elisou Ferreirovou. Počas stretnutia hovorili aj o nedostatočnom čerpaní finančných prostriedkov z fondov Európskej únie (EÚ). Heger v tejto súvislosti povedal, že vláda pod jeho vedením chce eurofondy čerpať rýchlo a efektívne. Na stretnutí sa zúčastnila aj podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.
„Programové obdobie 2021 – 2027 a Plán obnovy sú obrovskou príležitosťou posunúť Slovenskú republiku vpred. Finančné prostriedky z tohto balíka chceme použiť čo najefektívnejšie a nepremrhať ani jedno euro,“ zdôraznil premiér. Podľa eurokomisárky Ferreirovej je pre ďalší rozvoj Slovenska potrebný permanentný dialóg. Skonštatovala, že Slovensko má podľa nej veľký potenciál, nielen geografický, ale aj industriálny a kultúrny.
Zdroj: (SITA/jl)
Odporúčané články
Na Slovensku pribudnú tri psychosociálne centrá, určené budú pre ľudí s úzkosťou, depresiou, traumou či vyhorením. Informovala o tom organizácia Tenenet o.z, ktorá tieto centrá otvorí. Napriek tomu, že na slovensku existujú psychosociálne služby, odborníci upozorňujú, že kapacity a regionálne pokrytie sú stále nedostatočné.
Dopravný podnik mesta Košice od štvrtka 27. novembra 2025 obnoví štandardnú prevádzku autobusových liniek na Rastislavovej ulici.
Deviata celoslovenská pacientska konferencia Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) v Bratislave (14.-15. novembra 2025) spojila pacientov so zástupcami ministerstva, parlamentného výboru pre zdravotníctvo, zdravotných poisťovní, poskytovateľov a akademickej obce. Vyvrcholením podujatia bolo tradičné slávnostné udeľovanie ocenení Môj lekár, Moja sestra.

