Hlas navrhuje trinásty dôchodok v sume 515 EUR a pre nezaopatrené deti sumu 200 EUR
Strana Hlas-SD navrhuje vyplatiť všetkým dôchodcom do konca tohto roka trinásty dôchodok vo výške 515 eur. Na tlačovej besede to povedal predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Ide o aktuálnu priemernú sumu starobného dôchodku.
Opozičná strana chce na jeseň tiež pomôcť rodinám s nezaopatrenými deťmi sumou 200 eur na každé dieťa. Rodiny by podľa šéfa Hlasu mohli túto jednorazovú pomoc dostať v októbri alebo novembri tohto roka.
Predseda strany Hlas upozornil na výrazné zvyšovanie cien tovarov a služieb na Slovensku. Ako príklad uviedol oleje a tuky, ktoré zdraželi o viac ako 50 percent a chlieb a pečivo, ktorých ceny išli nahor o viac ako 23 percent. „Väčšina ľudí na Slovensku je na tom biedne,” povedal Pellegrini. Tvrdí, že na Slovensku je ohrozených 90 percent pracujúcich ľudí, keďže zarábajú v hrubom menej ako dvetisíc eur. Upozornil na to, že vlády v iných krajinách predstavujú balíky opatrení pre občanov. „Vláda je neschopná, nevie, čo má robiť,” povedal k vláde Eduarda Hegera.
Jednota dôchodcov na Slovensku návrh strany Hlas podporuje. „Ide zatiaľ o najvyššiu navrhovanú pomoc, s ktorou prišli parlamentné politické strany po spustení petície JDS s piatimi zásadnými požiadavkami pre pomoc seniorom,” uviedol v tlačovej správe predseda JDS Michal Kotian. Od ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka pritom žiadajú aspoň 50-eurový mesačný príspevok pre každého penzistu, ktorý by sa vyplácal od začiatku augusta do konca tohto roka.
Hnutie Sme rodina takisto navrhuje schváliť balík inflačnej pomoci pre dôchodcov. Podľa podpredsedu hnutia Sme rodina a ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka existujú tri alternatívy, ako by štát mohol penzistom pomôcť. Viac sa dočítate v TOMTO článku.
Zdroj: SITA, su;it
Odporúčané články
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ v Košiciach slávnostne uviedol do prevádzky novovybudovanú časť národného superpočítača PERUN v Košiciach. Ide o jeden z najvýznamnejších projektov digitálnej modernizácie Slovenska, ktorý posunie krajinu medzi štáty s vysokovýkonnou výpočtovou infraštruktúrou európskej úrovne.
Dopravný podnik mesta Košice od štvrtka 27. novembra 2025 obnoví štandardnú prevádzku autobusových liniek na Rastislavovej ulici.
Do redakcie sa nám ozvalo viacero čitateľov, ktorí sa sťažovali na dezolátny stav chodníka približne od Šafárikovej triedy po budovu Pošty na Humenskej ulici. “Táto rozsiahla plocha plná chodníkov a zelene, ktorú denne využívajú doslova stovky ľudí, je v dezolátnom stave už roky. Myslím, že o danom stave vie každý obyvateľ Terasy,” uvádza v mailovej komunikácii jeden z čitateľov, pán Rolko. Pýtali sme sa preto starostu MČ Západ Marcela Vrchotu, či o stave chodníka vie a kedy sa chystá jeho rekonštrukcia.

