Hlava štátu prijala prvú dámu USA
Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes v Prezidentskom paláci v Bratislave prijala Jill Bidenovú, manželku amerického prezidenta Joea Bidena. Ako uviedla hlava štátu pre médiá, Spojeným štátom americkým je vďačná za podporu a spoluprácu. Bidenová zase opísala svoje stretnutie s utečencami z Ukrajiny na východnom Slovensku.
„Považovala som za potrebné podporiť ľudí z Ukrajiny, po hororoch a brutalite, ktorú zažili,” povedala Bidenová pred rokovaním so slovenskou hlavou štátu.

Jill Bidenová navštívila v nedeľu 8.mája hraničný priechod Slovenska s Ukrajinou Vyšné Nemecké, kde sa stretla s predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽaNO). Následne sa s delegáciou presunula na Ukrajinu, kde sa stretla s manželkou prezidenta Volodymira Zelenského.
(SITA, sa;DSe)
Odporúčané články
Slovenská pošta pokračuje v digitalizácii svojich služieb. Pred rokom bola prvou inštitúciou na Slovensku, ktorá zaviedla elektronické overovanie identity prostredníctvom eDokladov formou vizuálnej kontroly. Dnes ho posúva na vyššiu úroveň. Vďaka technologickému vybaveniu všetkých priehradiek na každej pobočke je možné overiť totožnosť klienta rýchlo, bezpečne a bez manuálneho prepisovania údajov – či už cez mobilnú aplikáciu eDoklady alebo občiansky preukaz s čipom.
Napriek rastúcej popularite bezhotovostných platieb zostáva hotovosť pre Slovákov dôležitá. Jej význam ešte viac posilnilo zavedenie transakčnej dane, pre ktorú ju začali preferovať viaceré prevádzky. Dopyt po hotovosti tradične rastie aj pred veľkonočnými sviatkami – či už kvôli šibačke, nákupom alebo cestovaniu. Dobrou správou je, že k hotovosti sa dnes dostanete aj bez nutnosti vyhľadať banku či bankomatu. Stačí navštíviť poštu.
Zápisy budúcich prvákov do košických základných škôl (ZŠ) sú naplánované na piatok (10. 4.) medzi 14.00 až 18.00 h a sobotu (11. 4.) od 8.00 do 12.00 h. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.