Hlava štátu vymenovala dvoch nových rektorov
Prezidentka Zuzana Čaputová dnes vymenovala dvoch nových rektorov. Prvým sa stal Ľuboš Cibák pre Vysokú školu ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave a druhým sa stal Oliver Moravčík pre Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.
Prezidentka novovymenovaným rektorom zablahoželala a v ich práci im zaželala veľa úspechov. Dodala, že viesť vysokú školu je nielen veľká česť, ale aj veľká zodpovednosť. Rektori majú zodpovednosť nielen voči učiteľom, študentom a zamestnancom školy, ale voči celej spoločnosti. „Do zodpovednej pozície rektorov vstupujete v neľahkej dobe, ktorá v minulom školskom roku viaceré vysoké školy prinútila prejsť do dištančného režimu vyučovania a bolo veľmi ťažké udržať kvalitu výuky, akú dokáže ponúknuť prezenčné vyučovanie,“ skonštatovala Čaputová.
Hlava štátu zdôraznila, že dôležitou úlohou v školstve ostáva budovanie kritického myslenia, lebo len to dokáže zabrániť dezinformáciám a alternatívnym faktom, ktoré ohrozujú zdravie, súdržnosť a bezpečnosť spoločnosti. „Práve naše univerzity a vysoké školy musia byť laboratóriami, v ktorých sa bude kultivovať zdravý rozum a úcta k pravde. Zároveň by však mali byť príkladom demokratického fungovania a garantovaných akademických slobôd,“ dodala prezidentka.
Zdroj: (SITA, kh;jme)
Odporúčané články
Obavy Košičanov sa nenaplnili. Analýzy návštevnosti aj kvality obsluhy na jednotlivých pracoviskách potvrdzujú zachovanie dostupnosti a zároveň zlepšenie zákazníckej skúsenosti. Prispelo k tomu posilnenie zostávajúcich miest, výrazné rozšírenie siete samoobslužných zariadení aj mobilná aplikácia Slovenskej pošty, ktorej výhody oceňuje čoraz viac klientov.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.