Holandsko venovalo 3 000 cibúľ tulipánov vyšľachtených iba pre nás. Nájdete ich aj v Košiciach
Holandské veľvyslanectvo obdarovalo aj tento rok vybrané mestá a inštitúcie špeciálnymi odrodami tulipánov s názvom Slovensko. Dar dostali od holandskej kráľovskej rodiny aj Košice, ktorá mestu venovala dokopy 3 000 cibúľ odrody vyšľachtenej iba pre našu krajinu. Na sociálnej sieti o tom informovalo mesto Košice.

Správa mestskej zelene v stredu zrealizovala ich výsadbu. Tulipány vyrastú na jar pri soche Maratónca ako pocta k blížiacej sa storočnici Medzinárodného maratónu mieru. Malú časť vysadili aj pred budovu Kancelárie prezidenta SR na Hviezdoslavovej ulici.
Šľachtenie takéhoto tulipánu trvá aj osem rokov. Táto špeciálna odroda tulipánov bola pôvodne vytvorená pri príležitosti 25. výročia nezávislosti Slovenskej republiky a pri príležitosti 25. výročia slovensko-holandských vzťahov. Holandsko nám špeciálnu odrodu tento rok darovalo k budúcoročnému 30. výročiu vzniku Slovenskej republiky a k udržiavaniu vzájomných vzťahov. „Teší nás, že holandské veľvyslanectvo rok čo rok prispieva k vytváraniu krajšieho a zelenšieho mesta a špeciálna odroda tulipánov opäť na jar rozžiari časť nášho mesta,“ dodal magistrát.
Zdroj: SITA, mt, mlu
Odporúčané články

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach vyzýva všetky subjekty na vykonanie jarnej preventívnej celoplošnej deratizácie, ktorá má prebiehať v období od 15. marca do 15. mája 2025 na území okresov Košice I až IV.

Slovenský reprezentant v skejtbordingu Richard Tury si vyjazdil druhé miesto na prestížnom podujatí FISE – Battle of the champions 2025 v čínskom Macau. Boli to prvé preteky v sezóne 2025 pre víťaza nedávnej ankety Športová osobnosť Košíc.

Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od mimoriadnej situácie kvôli medveďom po predávkovanie detí paracetamolom. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.