Hudobnú scénu zasiahla smutná správa. Zomrel člen kapely Depeche Mode
,,Fletch mal skutočne zlaté srdce a bol tu vždy, keď ste potrebovali podporu, živú konverzáciu, porozprávať sa alebo sa zasmiať,” uviedla to dnes (26. 5.) kapela Depeche Mode na svojich sociálnych sieťach. Oznámila tak predčasnú smrť ich priateľa a kolegu z kapely Andrewa “Fletcha” Fletchera.
Andrew Fletcher bol klávesista v britskej kapele Depeche Mode, ktorú sám založil. Zakladateľ skupiny zomrel vo veku 60 rokov a informáciu zverejnila kapela Depeche Mode.
“Sme šokovaní a naplnení ohromným smútkom z predčasnej smrti nášho drahého priateľa, člena rodiny a kolegu z kapely Andyho “Fletcha” Fletchera,” napísala kapela Depeche Mode v oznámení o úmrtí zakladateľa kapely.
>>> VIAC FOTO V GALÉRII <<<
“Naše srdcia sú s jeho rodinou a prosíme, aby ste ich v tejto ťažkej chvíli zachovali vo svojich myšlienkach a rešpektovali ich súkromie,” uviedli zvyšní členovia kapely.
Andrew Fletcher sa narodil v roku 1961 v Nottinghame. Ako 19-ročný založil s Martinom Gorom a Vincom Clarkom v roku 1980 hudobnú kapelu Composition Of Sound. Po tom, ako prijali štvrtého člena Davida Gahana, sa premenovali na Depeche Mode. Štyroch hudobníkov preslávili hity ako Just Can’t Get Enough alebo New Life. Medzinárodný úspech zaznamenali po odchode Vinca Clarka. Medzi ich najznámejšie piesne patria Enjoy The Silence či Personal Jesus. Pred dvoma rokmi, v roku 2020, bol Depeche Mode uvedený do Rockenrolovej siene slávy.
Zdroj: (FB/Depeche Mode, ZL)
Galéria
Odporúčané články
Pri príležitosti 106. výročia vzniku Československej republiky sa v pondelok 28. októbra uskutočnilo v Košiciach slávnostné stretnutie pri sochách Tomáša Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika, dvoch významných osobností, ktoré stáli pri zrode spoločného štátu Čechov a Slovákov.
Slovenské pamiatky a ikonické budovy v stredu 20. novembra nasvietia namodro. Pripoja sa tak k iniciatíve UNICEF pri príležitosti osláv Svetového dňa detí. Ako informuje Michal Biznár z UNICEF, cieľom iniciatívy, ku ktorej sa slovenské pamiatky a budovy pripoja po druhýkrát, je pripomenúť záväzok chrániť práva každého dieťaťa.
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.