Hygienici zistili prítomnosť nevyhovujúcej dojčenskej výživy z bielkovín kozieho mlieka v prášku
Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) zistil prítomnosť nevyhovujúcej počiatočnej dojčenskej výživy z bielkovín kozieho mlieka v prášku.

Ide konkrétne o výrobok ,,Naše mléko 1“, výrobca: GOLDIM s. r. o., Michelská 18/12a, 14 000 Praha 4, ČR, dátum minimálnej trvanlivosti 31.10.2023, šarža L430. Výrobok nevyhovel v mikrobiologických ukazovateľoch, na základe čoho je sťahovaný z trhu. Vyšetrovaný bol v akreditovanom laboratóriu RÚVZ. ÚVZ SR o tom informoval v tlačovej správe.
ÚVZ SR a dotknuté RÚVZ preverujú prítomnosť daného výrobku na slovenskom trhu. Spotrebiteľom odporúčajú, aby si výrobok s uvedenými informáciami nekupovali, prípadne, ak ho už zakúpili, aby ho nepoužívali alebo vrátili. Výrobok bude nahlásený do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF).
Zdroj: SITA, kh, kl
Odporúčané články

Obyvatelia Košíc a okolia už navštevujú novú ambulanciu všeobecných lekárov, otvorenú v centre mesta na Murgašovej 3 neďaleko námestia Osloboditeľov vedľa OC Dargov.

V aktuálnom celosvetovom rebríčku slobody tlače Reportérov bez hraníc sa Slovensko prepadlo o 9 miest a skončilo na 38. priečke. Dosiahlo tak najhorší výsledok za posledných 15 rokov a je na 19. mieste spomedzi 27 členských štátov EÚ.

Nový pápež Lev XIV. navštívil pred dvadsiatimi rokmi Slovensko. V roku 2005 navštívil ešte ako generálny predstavený Rehole svätého Augustína kláštor augustiniánov na Kostolianskej ulici v Košiciach.