India sa obáva silného cyklónu a spomalenia pomoci v boji proti COVID-19, hlási aj prvé obete
Do oblasti už dorazili silné dažde a spôsobili záplavy, ktoré si vyžiadali život štyroch ľudí.
V Arabskom mori spozorovali silný cyklón, ktorý mieri k severozápadnému pobrežiu Indie. Sprievodný vietor dosahuje rýchlosť 140 kilometrov za hodinu. Úrady v nedeľu potvrdili, že do oblasti už dorazili silné dažde a spôsobili záplavy, ktoré si vyžiadali život štyroch ľudí.
Cyklón Tauktae je prvou silnou búrkou tohtoročnej sezóny. Meteorológovia očakávajú, že v utorok dorazí na pevninu, konkrétne do štátu Gudžarát.
Obmedzenia spomalia pomoc
Búrka zrejme naruší aj boj s koronavírusom. Predpokladajú, že obmedzenia môžu spomaliť pomoc poškodeným oblastiam. Cyklón takisto môže poškodiť dôležité cesty.
Úrady štátu Karnátaka potvrdili, že pri pobreží Arabského mora už zahynuli štyria ľudia a 73 je zranených. Vláda nasadila pozdĺž očakávanej trasy cyklónu približne 2500 záchranárov vybavených bezdrôtovými rádiami, satelitnými telefónmi a potrebným náradím.
Cyklóny sú čoraz silnejšie
Búrka sa pohybuje rýchlosťou 11 kilometrov za hodinu a v súčasnosti je 660 kilometrov od mesta Veraval. Indický premiér Naréndra Módí v sobotu spolu s ďalšími úradníkmi skontroloval pripravenosť štátov na vysporiadanie sa s následkami cyklónu.
Cyklóny nie sú v tomto regióne ničím novým. V dôsledku klimatickej zmeny síce nie sú častejšie, ale zato čoraz silnejšie.
Zdroj: Webnoviny.sk (jl)
Odporúčané články
Jaroslav Naď a Juraj Šeliga včera spoločne čakali na Bratislavskom letisku premiéra Fica. Chceli ho privítať po tom, čo mal priletieť súkromným triskáčom z Chorvátska. Premiér na nich reagoval v statuse na sociálnej sieti, kde odmietol akékoľvek informácie ohľadom jeho údajnej cesty.
Obyvatelia mesta Košice si v piatok 8. novembra nevybavia úradné záležitosti na Magistráte mesta Košice na Triede SNP 48/A. Magistrát bude totiž z dôvodu plánovaného celodenného výpadku elektrickej energie zatvorený pre verejnosť.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Vstúpiť do Diskusie
(0 komentárov)