Interpol prichádza s novou kampaňou zameranou na online kriminalitu
Interpol prichádza s novou kampaňou s názvom #MôžešByťĎalší, ktorá sa zameriava na online kriminalitu. Polícia Slovenskej republiky na sociálnych sieťach už roky upozorňuje na podvodníkov a vydieračov. Aj napriek tomu sa dennodenne stretáva s rôznymi pokusmi, ako ľudí okradnúť či ublížiť im.
Táto kampaň bude informovať o vydieraní v prípadoch, kedy kriminálnici od svojich obetí vylákajú intímne fotky a následne ich začnú vydierať. Informovať budú aj o tzv. ransomware, teda o útoku na dáta, ku ktorým sa nedostanete, kým vydieračovi nezaplatíte. Polícia informuje aj o tzv. DDoS útokoch. Ich cieľom je spomaliť online infraštruktúru jednotlivca či spoločnosti. Aj toto opäť vedie k vydieraniu.
“Ľudia si často nemyslia, respektíve neveria tomu, že by sa mohli stať obeťou kyberkriminality, no to platí do momentu, keď je už neskoro. Nanešťastie, kyberkriminálnici využívajú každú príležitosť a zraniteľnosť, ktorú vidia v sieťach, systémoch a programoch. Vďaka zneužitiu zraniteľnosti môže spôsobiť významné finančné straty, stres a miliónové škody,” uviedol riaditeľ oddelenia kyberkriminality Interpolu Craig Jones.
Túto kampaň okrem viac ako 60 členských krajín Interpolu prinášajú aj partneri zo súkromného sektora, ale aj mimovládne organizácie a medzinárodné organizácie.
Zdroj: (Polícia Slovenskej republiky, ZL)
Odporúčané články
V poslednej dobe sa poslanec Miloš Ihnát, spoločne s poslankyňou Zemkovou ocitli v centre pozornosti, a to kvôli svojej fotografii zverejnenej na sociálnej sieti. Podľa najnovších správ z posledného zasadnutia krajského zastupiteľstva, malo byť voči Ihnátovi konanie zastavené.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach podalo k dnešnému dňu výpoveď 263 lekárov. Podľa informácií, ktoré poskytla Ladislava Šustová, vedúca Komunikačného odboru UNLP, sa výpovede týkajú výlučne lekárov a žiadne z nich neboli podané zo strany zdravotných sestier.