Kollár je naďalej za zrušenie trestu prepadnutia majetku pri korupčných kauzách
Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) je naďalej za zrušenie trestu prepadnutia majetku pri korupčných kauzách. Uviedol to v nedeľu 10. októbra v diskusnej relácii Na telo v televízii Markíza.
Zároveň podotkol, že sa nepridáva názorovo k opozičnej strane Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), pretože on aj jeho hnutie majú na problematiku vlastný názor. Za primeraný trest považuje, ak dotknutá osoba odovzdá úplatok, zaplatí pokutu či prípadne dostane trest odňatia slobody.
„Sme za to, že ak niekto zoberie úplatok, tak ten úplatok sa musí štátu vrátiť späť. Ak sa niekto obohatí o 100-tisíc eur, tak tých 100-tisíc eur musí vrátiť. A musí dostať aj spravodlivý trest. Možno odňatie slobody na šesť, desať či na pätnásť rokov, podľa toho, ako je trestný zákon,“ vysvetlil Kollár. Podľa neho sa suma môže navýšiť aj o nejakú pokutu. Nevidí však dôvod, aby danej osobe vzali všetko ostatné. Na kritiku, že nemožno vždy preukázať výšku nelegálne získaných peňazí uviedol, že nemožno stíhať ľudí za to, „že máme nejaké domnienky“.
Zdroj: (SITA, adz;DSe)
Odporúčané články
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sprístupnila webovú stránku s registračným formulárom, prostredníctvom ktorého môžu cestujúci požiadať o mimoriadne odškodnenie za zranenia, ktoré utrpeli pri nedávnych železničných nehodách pri Jablonove nad Turňou a Pezinku. Vláda SR schválila jednorazový finančný príspevok 12. novembra ako mimoriadnu formu pomoci nad rámec zákonných povinností dopravcu.
V metropole východu vyhlásili v noci z piatka na sobotu prvý kalamitný stupeň v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou.
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.