Komenského inštitút organizuje webinár o tom, ako hovoriť s deťmi o vojne
Komenského inštitút organizuje webinár s odborníkmi o tom, ako hovoriť s deťmi o vojne. Ako informovala komunikačná manažérka Centra environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica Eva Sládková, vojna na Ukrajine zasiahla všetkých a mimoriadne citlivo ju vnímajú aj deti. Zdôrazňujú, že najlepšie je s nimi o tejto situácii hovoriť.
„Je pochopiteľné, že mnohé deti pociťujú v tejto situácii strach a úzkosť. Veď aj my, dospelí, sme plní obáv a neistoty a deti to vnímajú. Aj preto sme dali dokopy trojicu vynikajúcich odborníkov, ktorí majú skúsenosti s pomáhaním v krízových situáciách,“ vysvetlila Denisa Adamovičová z Komenského inštitútu. V rámci webinára účastníkom poradí psychologička a odborníčka na krízovú intervenciu pre deti Mária Anyalaiová, odborník na riešenie konfliktov Dušan Ondrušek a učiteľ Michal Bohuš. Moderovať bude Juraj Hipš.
„Otázok, s ktorými sa na nás obracajú rodičia, ale i pedagógovia, je mnoho. Pýtajú sa, od akého veku sa treba rozprávať s deťmi o vojne, či je správne sledovať s nimi správy z vojnového konfliktu, či otvárať túto tému v rámci vyučovania. Naši hostia poradia, ako na to a pridajú aj tipy, ako zvládať strach a úzkosť,“ dodal manažér Komenského inštitútu Radoslav Plánička.
V rámci webinára bude tiež reč o tom, ako rozoznať hoaxy a ako na ne reagovať. Webinár je verejný, môže sa naň pripojiť ktokoľvek, kto má záujem. Začne sa dnes o 17:00 na stránke Komenského inštitútu na sociálnej sieti.
Zdroj: (SITA, mb;gko)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice upozorňuje obyvateľov na plánované nočné údržbové práce na električkovej trati, ktoré môžu spôsobiť dočasné zvýšenie hlučnosti v oblasti.
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.