Komora lekárov oceňuje slová prezidentky v otázke personálnej krízy v zdravotníctve

Slovenská lekárska komora (SLK) vníma slová prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, ktoré v utorok odzneli v prejave o stave republiky pred poslancami parlamentu, veľmi pozitívne. Komora v tlačovej správe oceňuje najmä fakt, že prezidentka hodnotí situáciu v rezorte zdravotníctva ako veľmi vážnu.
SLK vyzdvihla najmä tie slová z prejavu Čaputovej, ktoré sami nedávno použili na tlačovej konferencii: „Dlhodobo vieme, že ľudí v zdravotníctve máme málo a že ich priemerný vek je vysoký. Preto je nevyhnutné, aby sa personálna stabilizácia v rezorte stala jednou z našich kľúčových priorít, inak to bude mať pre nás všetkých fatálne následky.” SLK na konferencií minulý týždeň verejne vyzvala kompetentných, aby na stabilizáciu zdravotníckych pracovníkov v plánovanom rozpočte vyčlenili potrebné finančné zdroje. „Pevne dúfame a veríme, že aj po prejave pani prezidentky si kompetentní uvedomia naliehavosť situácie a pochopia, že stabilizovať finančne zdravotníckych pracovníkov je pre nás všetkých životne dôležitou otázkou,” dodala komora.
Zdroj: (SITA, it;pla)
Odporúčané články

MTBIKER, najväčší cyklistický e-shop má novú predajňu v Košiciach. Pre cyklistov majú pripravený renovovaný priestor, skúsený tím, aj komunitné aktivity.

V rámci Programu Slovensko bolo pre územie UMR Košice vyčlenených spolu 133,8 milióna eur zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja EFRR. Jednotlivé projektové zámery financované z eurofondov sa postupne schvaľujú na Kooperačných radách UMR.

Dvojúrovňová samospráva v Košiciach má svoje pozitíva, no vyvstávajú z nej aj určité problémy. Pre agentúru SITA to skonštatoval Jozef Andrejčák z Katedry verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach. Ako Andrejčák ďalej uviedol, od roku 1990, keď bola dvojúrovňová samospráva v metropole východu zavedená, sa ukázali určité jej pozitíva, napríklad v podobe decentralizácie či subsiadiarity, ktoré sú pre dvojúrovňovú samosprávu typické.