Košičan sa dostal z Košíc až do Maďarska na mini loďke. Príbeh dobrodruha, ktorý splavil Hornád (VIDEO)
V srdci Košíc sa začína príbeh neobyčajného dobrodružstva muža, ktorý sa po dvoch rokoch rozhodol dokončiť svoju výpravu po rieke Hornád na kajaku až do susedného Maďarska. Jeho cesta sa stala nielen testom fyzickej vytrvalosti, ale aj vytrvalosti. Sledujte túto neobyčajnú cestu plnú zážitkov.

Cieľom je dostať sa až do susedného Maďarska
Cieľom tohto dobrodruha, ktorý na platforme Youtube vystupuje ako Survival KAJO, bolo preplávať rieku Hornád až po jej ústie do Maďarska, objavujúc pritom krásy východoslovenskej prírody. Počas plavby prechádzal cez Košice, Vyšné Opátske, Nižnú Myšľu či Krásnu, prešiel aj dedinami Kokšov-Bakša či Trstené pri Hornáde. Po nešťastnom incidente, keď sa jeho kajak pred dvoma rokmi poškodil o kameň, sa hrdina nevzdal. Svoju cestu začal splavením 16 kilometrového Ružína, svoj kajak si potom preniesol na Hornád, ktorý splavil až po Košice, kde mu kajak, žiaľ, praskol. Jeho cestu z Margecian do Košíc si môžete pozrieť na tomto linku.
Survival KAJO sa však rozhodol pre splav ďalších úsekov rieky, aby dokázal sebe i ostatným, že jeho cesta ešte neskončila. Jeden zo sledovateľov mu poslal cenné upozornenie na niektoré náročné úseky v Košiciach, ktoré mu pomohli lepšie sa pripraviť, a tak predísť zbytočným problémom. So svojimi zážitkami sa Survival KAJO delí s komunitou na YouTube, kde zdieľal prvú časť zo série videí zo svojej cesty. Video ponúka nielen nádherné pohľady na slovenskú prírodu, ale aj zážitky, ktoré mu táto výprava priniesla. Jeho cesta je dôkazom, že so silnou vôľou a odhodlaním možno dosiahnuť akýkoľvek cieľ.
(NM)
Odporúčané články

Tento marcový týždeň vás čaká množstvo zaujímavých udalostí. Zaujíma vás, na čo sa máte počas najbližších dní pripraviť? Prečítajte si týždenný horoskop pre všetky znamenia zverokruhu a nenechajte nič na náhodu.

Spoločnosť Dekort sa zapojila do OVS na dlhodobý prenájom OC Čingov s podmienkou kompletnej rekonštrukcie, ktorú vyhlásila mestská časť Nad Jazerom v októbri 2024.

Európa sa môže ocitnúť vo vodnej kríze, kedy dostupnosť vody nebude samozrejmosťou. Vodárenská infraštruktúra v celej Európe, nielen na Slovensku, je zastaraná a vyžaduje si obrovské investície. Riešenie tejto situácie bez využitia inovatívnych foriem financovania, či zapojenia súkromného sektora nebude možné. A to zas nebude možné bez odpolitizovania témy a zreálnenia regulácie. Vyplynulo to z diskusie za okrúhlym stolom na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli venovanej European Water Resilience Strategy – EWRS (Európskej stratégii vodnej odolnosti). Tá sa prirodzene dotýka aj Slovenska.