Košičan v rukách polície, z pumpy si odniesol žreby za 800 eur
Dva týždne unikal mužom zákona lúpežník, ktorý prepadol benzínovú pumpu na Triede SNP v Košiciach. Policajti zistili, že to má na rováši 37-ročný Košičan Jaroslav.
“Po rozbití sklenenej výplne vchodových dverí vnikol páchateľ do priestorov čerpacej stanice. Tam pristúpil k zamestnankyni, chytil ju za ruku a so slovami, aby mu dala peniaze, ju ťahal k pokladni. Pritom na ňu mieril vecou pripomínajúcou sprej. Pracovníčka mu v obave o svoj život a zdravie vydala kľúče od trezora, odkiaľ obvinený muž zobral žreby v hodnote viac ako 800 eur. Potom z predajne ušiel,” opisuje prepadnutie košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Pri lúpeži sa síce nikto nezranil, ale bratislavskej spoločnosti vznikla škoda vo výške 300 eur. Dokonca aj podstatnú časť ukradnutých žrebov policajti zaistili.
Vyšetrovateľka Jaroslava včera obvinila zo zločinu lúpeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. Na rozhodnutie o tom, či ho budú vyšetrovať vo väzbe, čaká v cele policajného zaistenia. Ak mu vinu na súde dokážu, hrozí mu väzenie v dĺžke 7 až 12 rokov.
Foto a PzSR
Odporúčané články
Vodárenský systém Starina-Košice vstupuje vďaka najnovšej investícii v hodnote takmer 60 miliónov eur do rozhodujúcej etapy modernizácie. Úpravňa vody v Stakčíne, ktorá od roku 1984 drží chrbticu zásobovania veľkej časti východného Slovenska, prejde rozsiahlymi technologickými zásahmi. Dosiahne sa nielen dlhodobé zabezpečenie kvality dodávanej vody, ale zabezpečí sa aj istota dodávok tak, aby sa na vodu zo Stariny mohlo dlhodobo spoliehať ďalších približne štyridsať obcí v desiatich okresoch východného Slovenska.
Už v nasledujúcej letnej sezóne by sa návštevníci Národného olympijského centra plaveckých športov (NOCKE) mohli spúšťať z jeho novej tobagánovej veže. Pre svoje letné osvieženie budú mať na výber 55-metrový turbo alebo pomalší 90-metrový klasický tobogán.
Po rokoch sa na košickom sídlisku Luník IX opäť začne výstavba nového bytového domu. Za takmer šesť miliónov eur má vzniknúť 48 nájomných bytov, ktoré majú prispieť k zlepšeniu životných podmienok obyvateľov sídliska aj ľudí z nelegálnej osady Mašličkovo.