Košická univerzitná nemocnica ubezpečuje, že sa bude uchádzať o financie z avizovaného balíka 300 miliónov eur

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UNLP) plne rešpektuje piatkové rozhodnutie vlády a zriaďovateľa ministerstva zdravotníctva o čerpaní financií z Plánu obnovy a odolnosti. Zároveň ubezpečuje verejnosť, že sa na jeseň určite bude uchádzať o financie z avizovaného balíka 300 miliónov eur na modernizáciu a nevyhnutnú rekonštrukciu košickej nemocnice. Vyplýva to z vyjadrenia riaditeľa UNLP Ľuboslava Beňu, ktoré poskytla hovorkyňa Monika Krišková.
„Táto rekonštrukcia je nevyhnutná pre zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a tiež pre zlepšenie pracovného prostredia našich zamestnancov. Našej univerzitnej nemocnici ako druhej najväčšej nemocnici na Slovensku a jedinej nemocnici podobného charakteru na východe Slovenska vyplynú z optimalizácie siete nemocníc nové povinnosti a zvýši sa príjem pacientov,” uviedol Beňa s tým, že o detailnejších plánoch na financovanie modernizácie UNLP budú intenzívne rokovať s ministerstvom, a to počnúc dnešným dňom.
Vláda v piatok rozhodla o financovaní dvoch nemocníc z plánu obnovy, v Bratislave a Martine. Finančné prostriedky sa použijú na hrubú stavbu novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave v lokalite Rázsochy a stavbu vo vyhotovení „full fit out“ Univerzitnej nemocnice sv. Martina v Martine. Priamym zadaním teda štát podporí iba uvedené dva projekty. Ostatne sa budú môcť uchádzať o zdroje z dopytovej výzvy na jeseň tohto roku.
Zdroj: (SITA, qq;avl)
Odporúčané články

Obyvatelia bývajúci na košickej Triede SNP 63 – 83 neďaleko kruhového objazdu na Moldavskej ulici sa môžu tešiť na atraktívnejší verejný priestor. Mesto Košice získalo stavebné povolenie na uskutočnenie sadových úprav v tejto lokalite, ktoré výrazne skrášlia túto lokalitu a zvýšia aj možnosti pre jej obyvateľov a návštevníkov na oddych.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) bude musieť prehodnotiť plán na obstaranie 15 jazdených autobusov. Do verejného obstarávania, ktoré bolo vyhlásené začiatkom februára, sa neprihlásil žiaden uchádzač. Súťaž tak bude zrušená.

Dokončenie juhovýchodného obchvatu metropoly východu na rýchloceste R2, viaceré prebiehajúce alebo rozpracované eurofondové projekty v oblasti dopravnej infraštruktúry, ekologická MHD, výstavba nájomných bytov ako aj nový stavebný zákon boli hlavnými témami stretnutia košického primátora Jaroslava Polačeka (nezávislý) a ministra dopravy Jozefa Ráža mladšieho (nominant Smeru – SD).