Košické KVP chce v obytných zónach obmedziť parkovanie dodávok
Obmedziť státie nákladných vozidiel, ktoré na sídlisku zaberajú parkovacie miesta, chce v čase od 16.00 do 7.00 hod. aj Mestská časť (MsČ) Košice – Sídlisko KVP. Zámer, ktorého projektovú dokumentácia pripravila MsČ v roku 2016, podľa miestneho úradu naberá reálne kontúry. „Takýmto spôsobom uvoľníme približne 130 parkovacích miest priamo pred blokmi. Zároveň tým vo viacerých
Obmedziť státie nákladných vozidiel, ktoré na sídlisku zaberajú parkovacie miesta, chce v čase od 16.00 do 7.00 hod. aj Mestská časť (MsČ) Košice – Sídlisko KVP.
Zámer, ktorého projektovú dokumentácia pripravila MsČ v roku 2016, podľa miestneho úradu naberá reálne kontúry.
„Takýmto spôsobom uvoľníme približne 130 parkovacích miest priamo pred blokmi. Zároveň tým vo viacerých lokalitách sprístupnime prejazd záchranným zložkám, ktorý bol týmito vozidlami obmedzený. Samozrejme, myslíme aj na majiteľov dodávok a snažíme sa nájsť riešenie vyhovujúce pre obe strany,“ uviedol starosta Ladislav Lörinc. Podľa neho dodávky a kamióny v obytných zónach nemajú čo robiť.
[ad][/ad]
Záchytné parkovisko
Samospráva má v pláne zriadiť záchytné parkovisko pre dodávky na existujúcom parkovisku pod kostolom. Situáciu by mali monitorovať bezpečnostné kamery, MsČ totiž na základe výzvy požiadala ministerstvo vnútra o dotáciu na ich financovanie. „Radi by sme namaľovali čiary a vyznačili bezpečné priechody pre chodcov po parkovisku a ku kostolu. Osadenie kamier je pridanou hodnotou, ktorá by mala byť zároveň motiváciou pre majiteľov dodávok v dodržiavaní pravidiel parkovania,“ dodal.
Projekt vytlačenia dodávok spred obytných zón aktuálne schválil krajský dopravný inšpektorát a mesto Košice. MsČ požiadala magistrát o financovanie osadenia značiek a zriadenie parkovacej zóny. Ak túto aktivitu finančne nepodporí, MsČ na to vyčlení peniaze z vlastných zdrojov.
„S osadzovaním značiek by sme chceli začať počas letných mesiacov, keďže je dovolenkové obdobie a motoristov bude na cestách menej. Projekt by mal na začiatku fungovať v takzvanom prechodnom období. To znamená, že vodičov chceme v spolupráci s mestskou políciou na zmeny najprv pripraviť, nie je cieľom ich za porušenie hneď pokutovať,“ uzavrel Lörinc s tým, že projekt by mohli naplno spustiť na jeseň, kedy by už boli za porušenia vyvodzované aj dôsledky.
[ad2][/ad2]
(TASR, JH)
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
