Krčméry nezabudol ani na najchudobnejších z chudobných, uvádza Heger
Zomrel človek s veľkým srdcom, uviedol poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) v reakcii na úmrtie lekára a odborníka na tropickú medicínu, infektológiu a onkológiu Vladimíra Krčméryho. Heger na facebooku napísal, že správu o jeho úmrtí prijal s veľkým zármutkom. Profesor Krčméry bol podľa jeho slov človek, ktorý rozdal svoje srdce druhým.

„Pomáhal tam, kde sa iní báli vstúpiť čo i len myšlienkami. Takým, na ktorých svet zabudol – najchudobnejším z chudobných,“ uviedol Heger. Pripomenul, že Krčméry stál počas pandémie v prvej línii zdravotníkov odhodlaný ju poraziť. „Zvládli sme to, pán profesor,“ dodal.
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) reagoval na úmrtie vyjadrením na sociálnej sieti: „Vladko môj, trhá mi srdce.”
Poverený minister financií Igor Matovič (OĽaNO) napísal, že nikdy v živote nestretol lepšieho človeka, ako bol Vladimír Krčméry, bol to doslova svätý muž. Podľa jeho slov to bol neúnavný dobrák, ktorý nedokázal obsedieť bez toho, aby neustále pomáhal ľuďom. „Keď trpeli v Afrike, išiel za nimi tam. Keď HIV deti v Kambodži, išiel tam. Keď zúfalí ľudia po zemetrasení na Haiti, bol hneď tam. V zime na hranici s Ukrajinou, posledné mesiace na hranici v Kútoch,“ poukázal. Dodal, že profesor Krčméry vždy konal bez ohľadu na seba a svoje chatrné zdravie. Matovič napísal, že dve veci mu nestihol povedať – že ľutuje, že pre jeho nezištnú pomoc v covidovom konzíliu, kam ho povolal do služby, sa na neho osopilo toľko zla. Druhou je poďakovanie za to, že ako 36-ročný najmladší profesor medicíny na Slovensku pomohol jeho rodine so súrnym vyšetrením jeho otca.
V utorok 20. decembra večer zomrel popredný slovenský epidemiológ a infektológ Vladimír Krčméry. Mal 62 rokov. Podľa medializovaných informácií mal obojstranný zápal pľúc. Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc. Sa narodil 23. júla 1960 v Bratislave. Bol slovenský lekár, vedec – odborník na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu, univerzitný profesor, zakladateľ zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v rozvojových krajinách. Je zakladateľom súkromnej Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave (VŠZaSP), kde v rokoch 2002 – 2013 pôsobil aj ako rektor.
Zdroj: SITA, ma, DSe
Odporúčané články

Kedysi luxusná vila, dnes strašiak sídliska. Dom fotografa Rozmana už takmer desať rokov chátra a priťahuje neželaných návštevníkov. Obyvatelia okolitých panelákov sa denne stretávajú s hlukom, asociálmi a rušením verejného poriadku. Napriek zásahom polície sa situácia nemení. Kto nesie zodpovednosť a ako sa situácia vyrieši?

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach vzalo na vedomie petíciu proti výstavbe na Námestí osloboditeľov. Zároveň zaviazalo primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka (nezávislý) zriadiť pracovnú skupinu k problematike.

Výstavba rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, II. úsek, sa blíži k záveru. V posledných mesiacoch došlo k významnému pokroku, keď bola odovzdaná štvorica nových mostov ponad rýchlocestu a rozbehli sa práce signalizujúce blížiace sa dokončenie stavby.