Kriminálny úrad finančnej správy odhalil nelegálnu výrobňu cigariet

Ozbrojeným príslušníkom Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) sa podarilo odhaliť nelegálnu výrobňu cigariet. V rámci akcie Kuriér v Košickom kraji zaistili zariadenie na spracovanie a výrobu tabaku, stovky kusov cigariet bez kontrolnej známky či iných komponentov súvisiacich s trestnou činnosťou.
Počas akcie zadržali sedem osôb slovenskej a poľskej národnosti, päť osôb je väzobne stíhaných. Škoda na spotrebnej dani z tabaku bola vyčíslená na 210-tisíc eur. Informovala o tom Martina Rybanská z KÚFS.
Príslušníci KÚFS vykonali minulý týždeň v Košickom kraji prehliadky viacerých bytových a nebytových priestorov. Cieľom akcie s názvom Kuriér bolo zdokumentovať trestnú činnosť v súvislosti s porušovaním Trestného zákona. Kriminalistom sa podarilo zaistiť spolu 2 200 kilogramov tabaku, 1 200 kusov cigariet zn. Marlboro bez platnej kontrolnej známky, dve kompletné zariadenia na spracovanie tabaku, ako aj vybavenie na výrobu, resp. plnenie cigariet.
V ich rukách skončili mobilné telefóny, SIM karty, USB kľúče, počítače, dve motorové vozidlá, písomnosti a iné komponenty súvisiace s trestnou činnosťou. Našli a zaistili tiež hotovosť 34 850 eur a 48 100 českých korún.
KÚFS počas akcie zistil na mieste aj ďalšie porušenia zákona mimo svojej vecnej príslušnosti. Odstúpil ich na riešenie príslušným orgánom.
Zdroj: SITA, mt, mlu
Odporúčané články

V rámci Programu Slovensko bolo pre územie UMR Košice vyčlenených spolu 133,8 milióna eur zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja EFRR. Jednotlivé projektové zámery financované z eurofondov sa postupne schvaľujú na Kooperačných radách UMR.

V priestoroch cementárne za obcou Turňa nad Bodvou v okrese Košice-okolie vypukol včera ráno požiar dopravníkového pásu. Hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Košice-okolie zasiahli krátko po piatej hodine, aby oheň skrotili. Zamestnanci firmy sa pred ich príchodom pokúsili požiar uhasiť práškovými hasiacimi prístrojmi.

Dvojúrovňová samospráva v Košiciach má svoje pozitíva, no vyvstávajú z nej aj určité problémy. Pre agentúru SITA to skonštatoval Jozef Andrejčák z Katedry verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach. Ako Andrejčák ďalej uviedol, od roku 1990, keď bola dvojúrovňová samospráva v metropole východu zavedená, sa ukázali určité jej pozitíva, napríklad v podobe decentralizácie či subsiadiarity, ktoré sú pre dvojúrovňovú samosprávu typické.