Križovatka je hotová, ale neprejazdná
Zhotoviteľ stavby rekonštrukcie električkovej trate (IKD) včera oznámil, že križovatka Štúrova – Kuzmányho – Žižkova je už hotová. Ako sme sa však dozvedeli, jazdiť sa po nej ešte asi dva týždne naplno nebude.
Práve na sprejazdnenie spomínanej križovatky už košickí motoristi netrpezlivo čakajú. V pondelok prešovská firma Dúha, ako líder zhotoviteľského konzorcia Dúha – ZUE, oznámila, že práce na úseku sa ukončili.
„V nedeľu 9. augusta sme stavebne a technicky križovatku Kuzmányho – Štúrova – Žižkova odovzdali. Všetky stavebné a technické práce spojené s touto významnou košickou križovatkou boli vykonané. Plánovaný termín ukončenia je splnený,“ uviedol František Mrava, predseda predstavenstva spoločnosti Dúha.
Po súhlasnom stanovisku Krajského dopravného inšpektorátu Košice a Dopravného úradu rozhodne odbor dopravy Stavebného úradu Košického samosprávneho kraja (KSK) o spôsobe spustenia križovatky do plnej prevádzky. „Konanie o spustení užívania spomínanej križovatky pre automobilovú dopravu práve prebieha,” informovala nás hovorkyňa KSK Zuzana Bobríková.
Podľa dopravného inžiniera Pavla Titla si na sprajazdnenie križovatky počkáme ešte asi dva týždne. „So všetkými zainteresovanými sme sa dohodli, že bude naplno spustená vo všetkých smeroch až po tom, čo stavbári na Štúrovej uvoľnia pre dopravu všetky jazdné pruhy. Inak by ju autá okamžite zahltili,” tvrdí skúsený dopravný inžinier.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Ak patríte medzi milovníkov starožitností a jedinečných kuriozít, víkend vám ponúka dve skvelé príležitosti.
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Slovensko v nedeľu 27. októbra prejde z letného času na zimný, teda na stredoeurópsky čas. Ručičky sa o 03:00 hod. ráno vrátia späť na 02:00 hod. Ľudia budú tak spať o hodinu dlhšie. Hlavným cieľom zavedenia letného času bolo šetrenie energie a lepšie využívanie prirodzeného denného svetla.